W miniony weekend podczas, którego odbywał się Puchar Europy Kadetów w Bielsku Białej połączony z dwudniowym campem. Zawodnicy judo z Gminy Przemęt reprezentowali nasz kraj.
Zjechało się na niego blisko 600 zawodników z 39 państw miedzy innymi z Japonii, Gruzja, Chorwacji, Francji, Włoch. Jest to jeden z najmocniejszych Pucharów organizowanych na świecie. Powołanie na niego otrzymała także nasza zawodniczka Wiktoria Jęcz w efekcie wywalczonego piątego miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski). Wiktoria pierwszą walkę stoczyła z utytułowaną zawodniczką z Rosji. Należy dodać, że walka była zacięta i Wiktoria włożyła w nią całe serce.
W końcówce przegrała przez trzymanie i odpadła. W campie udział wzięła czwórka naszych zawodniczek wraz z trenem Damianem. W Bielsku Białej startowała także Kasia Sobierajska, która uratowała honor polskiej reprezentacji zdobywając jedyny medal. Zajęła drugie miejsce. W drodze do finału pokonała cztery przeciwniczki (Niemkę, Chorwatkę, Ukrainkę i Włoszkę). Dopiero w finale uznała wyższość Japonki, z którą prawie trzy i pół minuty toczyła bardzo wyrównany bój. Warto dodać, że był to trzeci finał Kasi na tegorocznych Pucharach Europy (dwa poprzednie wygrała).
Po turnieju trener Kadry narodowej ogłosił powołanie na Mistrzostwa Europy i Świata Kadetów, oczywiście Katarzyna również się znalazła na liście.

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodniczek.To ogromny sukces i duży powód do dumy dla Gminy Przemęt.