Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Wielkopolskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Lesznie.

W Lesznie  24 maja 2019 r odbył się Finał Wielkopolskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Biegu na Orientację. W każdej kategorii wystartowało około 100 zawodników. Łącznie w zawodach brało udział ponad 600 uczniów z różnych szkół Wielkopolski. Zawodnicy HKS Azymut Mochy reprezentując swoje macierzyste szkoły SP Mochy, SP Kaszczor, LO Wolsztyn i III LO Leszno, wywalczyli najwyższe lokaty, czasami porażająco deklarując przeciwników.
Najliczniejszą reprezentację stanowiła Szkoła Podstawowa w Mochach, gdzie w czterech możliwych kategoriach uczniowie wywalczyli trzy medale drużynowo 3 x złoto!!!
I miejsce zajęły dziewczynki młodsze w składzie: Maria Hajduk, Zofia Rzyska, Patrycja Pieśniak i Karolina Młynkowiak.
I miejsce wywalczyły także dziewczynki starsze w składzie Estera Karkut, Nina Kapska, Anna Dreier, Alicja Michalewicz.
I miejsce zajęli również chłopcy starsi w składzie Mikołaj Paterek, Oliwier Brożyński, Matusz Dworzański, i Krzysztof Mielcarek.
Indywidualne złote medale zdobyli w swoich kategoriach wiekowych Maria Hajduk, Estera Karkut i Mikołaj Paterek, srebrne – Nina Kapska i Oliwier Brożyński, brązowy – Anna Dreier.
Ponadto o podium otarły się Alicja Michalewicz i  Zofia Rzyska zajmując IV i V miejsce.
Natomiast Szkołę Podstawową w Kaszczorze reprezentowały Emilia Murek, Milena MIś i Weronika Kamieniarz, które ostatecznie uplasowały się na IV miejscu.
W kategorii szkół ponadpodstawowych także zawodniczki HKS Azymut Mochy zaznaczyły swoją obecność na podium. Nadia Kędzierska, Magdalena Zając i Katarzyna Nowacka reprezentując wolsztyńskie LO zajęły I miejsce, a Lidia Piwowar z III LO Leszno ze szkolnymi koleżankami zawalczyła o III miejsce.