Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Kolejne medale mistrzostw Polski dla zawodników Azymutu Mochy

Maj i czerwiec obfitował w imprezy rangi Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację. W zawodach tych po raz kolejny sukcesy odnotowali zawodnicy HKS Azymut Mochy.

Klubowe Mistrzostwa Polski – Gdynia (10-12.05.2019).
Złote medale zdobyli: w kategorii K14 Anna Dreier oraz w kategorii M16 Mikołaj Paterek. W biegach sztafetowych brązowe medale wywalczyły sztafety: w kategorii M18 w składzie – Alex Grobelny, Nikodem Seidel i Mikołaj Paterek oraz w kategorii K14 w składzie – Alicja Michalewicz, Maria Hajduk i Estera Karkut.

Mistrzostwa Polski w Nocnym i Średniodystansowym BnO – Połczyn Zdrój (18-19.05.2019).
Mikołaj Paterek dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium zdobywając w obu biegach srebrne medale.

Puchar Polski Najmłodszych – Kwidzyn (31.05-02.06.2019).
W biegach indywidualnych medale zdobyli: Milena Miś – medal srebrny, Mikołaj Niedzielski – medal brązowy. W biegach sztafetowych medal złoty zdobyła sztafeta dziewcząt w kategorii do 10 lat w składzie – Milena Miś, Hanna Paterek, Zofia Gorzelniak; natomiast chłopcy – Julian Franc, Jan Wojciechowski i Mikołaj Niedzielski wywalczyli medal brązowy.

Mistrzostwa Polski w Klasycznym i Sztafetowym BnO – Jelenia Góra (22-23.06.2019).
Tym razem Mikołaj Paterek nie miał sobie równych w biegu indywidualnym i zdobył złoty medal Mistrzostw Polski. Następnego dnia wraz z kolegami Alexem Grobelnym i Nikodemem Seidlem wywalczyli medale brązowe w biegu sztafetowym.

Oprócz udziału w tych zawodach Klub organizował w maju i czerwcu kilka imprez:
– Word Orienteering Day w Sławie (200 uczestników),
– Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lesznie (650 uczestników),
– ogólnopolskie trzydniowe zawody Głuchołazy Cup w Głuchołazach (100 uczestników).