Corocznym hitem Średniowiecznego Jarmarku Cysterskiego w Przemęcie są kulinarne prezentacje kół gospodyń wiejskich. Tak było i w tym roku. Tradycyjnymi potrawami częstowały panie z KGW z: Bucza, Kaszczoru, Kluczewa, Osłonina, Perkowa, Popowa Starego, Przemętu, Radomierza, Solca i Starkowa. Jadła było masę, więcej niż w ubiegłym roku, a i tak zniknęło wszystko. – Wiele osób kupowało na zapas, do domu, bo to takie dobre – mówi jedna z pań. A co cieszyło się największą popularnością? Wszystko! Po prostu wszystko. Takich smaków nie spotkacie nigdzie indziej. Rewelacja!
Każde koło otrzymało specjalne podziękowanie od Wójta Gminy Przemęt, Janusza Frąckowiaka oraz dyrektora GCKiB w Przemęcie, Macieja Ratajczaka. – Bardzo cieszy fakt, iż koła gospodyń wiejskich tak aktywnie włączają się w organizację naszych imprez. Bardzo paniom za to dziękuję. – mówi wójt J. Frąckowiak. – A co do potrwa, to od dawna wiadomo, że w Gminie Przemęt są najlepsze smaki.
Kto był na jarmarku ten na pewno nie wyjechał z niego głodny. A wszystko kupić można było za jarmarkową walutę czyli przemęckie grosze… wymieniane za polskie złotówki po bardzo korzystnym kursie 
Było smacznie i tanio!