We wtorek 3 września 2019 r. 6- latki z przedszkola z Moch i Nowej Wsi uczestniczyły w wycieczce do Niemiec dokładnie do Frankfurtu nad Odrą, na zaproszenie pani Katarzyny Kasprzak- byłej mieszkanki Moch. Wczesnym rankiem o godzinie 6.00 grupa 23 dzieci wraz z opiekunami wyruszyła w podróż. Do Słubic dojechaliśmy o 8.30, gdzie całą gromadką przemaszerowaliśmy przez most nad Odrą i już byliśmy u naszych w sąsiadów w Niemczech. Tam po krótkim spacerze dotarliśmy do przedszkola Eurokita. W przedszkolu przyjęto nas bardzo serdecznie i poczęstowano pysznym śniadaniem. Następnie wsiedliśmy wraz z niemieckimi kolegami do autokaru i pojechaliśmy do oddalonej o 45 km miejscowości Storkow do parku zabaw „Irrlandia”. Spędziliśmy 4 godz. na wesołej zabawie w plenerze, korzystając do woli z tamtejszych atrakcji. Tam też z apetytem zjedliśmy obiad i ruszyliśmy w drogę powrotną. Ponownie udaliśmy się do Frankfurtu, gdzie jeszcze raz obejrzeliśmy przedszkole Eurokita i pobawiliśmy się na ich podwórku. Następnie podziękowaliśmy za miłe przyjęcie przekazując na ręce pani dyrektor Mariny Hendel gadżety z logo gminy Przemęt oraz puzzle przedstawiające mapę Polski. Zaprosiliśmy ich również w odwiedziny do naszych przedszkoli. Pani Kasia odprowadziła nas do Słubic, gdzie czekał autobus, którym ruszyliśmy w drogę powrotną.
Wycieczka była bardzo udana, pełna wrażeń, mieliśmy okazję zapoznać się z niemieckimi kolegami, zdobyć nowe doświadczenia. Poznaliśmy jak wygląda
i funkcjonuje tamtejsze przedszkole i stwierdzamy, że nasze placówki są bardzo podobne.

Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor Barbarze Matysiak za zorganizowanie super wycieczki, pani Dyrektor Alinie Piotrowskiej za współudział, a Pani Kasi Kasprzyk za zaproszenie.

 

Informację przygotowała;

Pani Barbara Matysiak Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Mochach