IX Średniowieczny Jarmark Cysterski w Przemęcie już 14 września 2019 r. Tym razem przeniesiemy się poza średniowiecze, do XVII wieku, czasów gdy Ziemia Przemęcka ogarnął ogień szwedzkiego potopu. Podczas jarmarku wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. A wśród nich:

KULINARNE STOISKA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH
Poznaj niezwykłe smaki tradycyjnych potraw serwowanych na stoiskach kół gospodyń wiejskich! Tanio i do syta! Spróbuj „Pyr z robakami” albo „Popierdka rycerskiego” i wielu innych potraw!

II OLIMPIADA CYSTERSKA
Sprawnościowe gry i zabawy rodem ze średniowiecza dla tych najmłodszych i tych starszych. Sprawdź się i wygraj fajne nagrody.

TURNIEJ ŁUCZNICZY
Zmierz się w III Otwartym Turnieju Łuczniczym o Złotą Konwalię. Turniej dla wszystkich odważnych – dorosłych i dzieci. Dla najlepszych nagrody!

TEATRALNIE O HISTORII NA WESOŁO
Dobra zabawa i dużo śmiechu! „Czego nie wiecie o królach”, dowiecie się z przedstawienia
teatralnego nie tylko dla dzieci. Teatr Trójkąt!

POKAZY HISTORYCZNE – POTOP SZWEDZKI NA ZIEMI PZEMĘCKIEJ
Inscenizacje historyczne w tym pokazy walk polsko-szwedzkich z użyciem broni palnej i armat!Zobacz jak Krzysztof Żegocki pokonał najeźdźców.

POKAZY KONNE
Kaskaderskie pokazy dżygitówki oraz widowiskowe popisy zręcznościowe
i strzelanie z łuku w pełnym galopie. Upadki i walki konne!

WYSTAWA MALARSTWA
Zobacz obrazy, na których uwieczniono zabytki i piękno Ziemi Przemęckiej… i nie tylko

KONCERT MUZYCZNY
Mocnym akcentem będzie koncert zespołu GOLDEN LIFE. Grupa w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia i z tej okazji zagra dla nas swoje największe przeboje, w tym m.in.: „Oprócz błękitnego nieba”, „Życie choć piękne tak kruche jest”, „Helikopter”. Zapraszamy!

STOISKA, ZABAWY I KONKURSY
Nie zabraknie oczywiście stoisk wojów oraz dawnych rzemieślników, na których będzie można spróbować swoich sił w średniowiecznych zawodach.
Będzie też średniowieczny plac zabaw dla dzieci pełen dawnych
gier, zabaw i innych atrakcji, w tym jedyna ŚREDNIOWIECZNA KARUZELA !!!

Będzie także KONKURS z PIECZĄTKAMI!!! CZEKAJA NAGRODY!