WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Finał Centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej w Zakopanem

Kolejny raz członkowie HKS Azymut Mochy reprezentowali powiat wolsztyński w Finale Centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej w Zakopanem. Awans do finału zapewnili sobie podczas konkursu wojewódzkiego, który przeprowadzony został 5 października br. w Lesznie.

W zimowej stolicy Polski wystartowało ponad 150 osób reprezentujących 30 powiatów z 10 województw. Uczestnicy mieli do rozwiązania test obejmujący wiedzę o Unii Europejskiej, krajoznawczą o Polsce, a w szczególności o Karpatach, Finlandii oraz z zakresu topografii. W części praktycznej zadaniem uczestników było pokonanie na orientację 10-kilometrowej trasy w formie gry miejskiej.

W efekcie dwudniowych zmagań w klasyfikacji drużynowej powiat wolsztyński zajął pierwsze miejsce. Podobnie w klasyfikacji województw miejsce pierwsze przypadło Wielkopolsce, do czego w głównej mierze przyczynili się zawodnicy HKS Azymut Mochy, ponieważ aż 3 osoby znalazły się w ścisłym finale. Ostatecznie 4. miejsce indywidualnie zajął Alex Grobelny, 5. miejsce Nikodem Seidel, a miejsce 6. Katarzyna Nowacka.