Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Podsumowanie „Aktywna wieś Gminy Przemęt 2019 r.”

Na uroczystej gali 15 listopada br. w Nowej Wsi nastąpiło podsumowanie konkursu „Aktywna wieś Gminy Przemęt 2019r.”. Otwarcia dokonał Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak witając sołtysów, radnych i przybyłych gości. Współzawodnictwo, do którego przystąpiło 20 wsi prowadzone i oceniane było w 4 grupach: wsie duże, wsie średnie, wsie mniejsze oraz wsie bardzo małe. Po długich obradach Komisja Konkursowa wybrała najaktywniejsze wsie z Gminy Przemęt.

I kategoria wsie duże

I miejsce Nowa Wieś

II miejsce Mochy

III miejsce Kaszczor

II kategoria wsie średnie

I miejsce Starkowo

II miejsce Perkowo

III miejsce Kluczewo

III kategoria wsie mniejsze

I miejsce Popowo Stare

II miejsce Siekówko

III miejsce Wieleń

IV kategoria wsie bardzo małe

I miejsce Górsko

II miejsce Poświętno

III miejsce Borek

Oprócz przyznanych miejsc, w każdej grupie wyróżniono jedną miejscowość, za całokształt, czyli m.in. za aktywność różnych grup społecznych, piękny wygląd wsi,  konsekwencję w działaniu oraz dążenie do pozyskiwania środków zewnętrznych.

  1. W grupie wsie duże wyróżnienie otrzymała miejscowość Kaszczor
  2. W grupie wsie średnie wyróżnienie otrzymała miejscowość Kluczewo
  3. W grupie wsie małe wyróżnienie otrzymała miejscowość Osłonin
  4. W grupie wsie bardzo małe wyróżnienie otrzymała miejscowość Borek

Laureatom wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Przemęt Elżbietą Wita wręczyli okazjonalne listy gratulacyjne i czeki, które zapewne pozwolą jeszcze efektywniej działać poszczególnym sołectwom w swoich Małych Ojczyznach.

Wójt wręczył również listy gratulacyjne, wraz z upominkiem, laureatom konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce. Państwo Alicja i Krzysztof Słonina, właściciele Ośrodka Wypoczynkowego „Krokus” w Wieleniu oraz Państwo Jarosław i Halina Błoch właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego „Pałac Popowo Stare”. Listy gratulacyjne otrzymało również sołectwo Mochy i Kluczewo za osiągnięcia w konkursie „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa Wielkopolskiego”.

Całą galę uświetnił występ zespołu „Chaber” oraz wystawa prac wykonanych przez uczestników  Klubu Seniora w Gminie Przemęt i słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Przemęcie „Sekcja Rękodzieła”.

Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla wszystkich, którzy swoją ciężką pracą budują sukces Naszej Gminy.

 

 

 

 

 

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors