We wtorek, 5 listopada, odbyło się podsumowanie XIII edycji konkursu na najlepszy obiekt turystyczny na obszarach wiejskich w Wielkopolsce. Samorząd Województwa Wielkopolskiego nagrodził laureatów kolejnej edycji konkursu na najlepszy obiekt turystyczny na obszarach wiejskich w Wielkopolsce.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 41 obiektów z terenu Wielkopolski. Kapituła konkursu składająca się z ekspertów z dziedziny turystyki przyznała 9 nagród głównych, 3 wyróżnienia oraz 1 nagrodę specjalną.

Konkurs odbył się w trzech kategoriach:

  • I kategoria: gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym,
  • II kategoria: obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim,
  • III kategoria: obiekt na terenach wiejskich o charakterze terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, itp. wykorzystujący tradycyjne walory wsi.

W kategorii “Obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi” zdobył Ośrodek Wypoczynkowy KROKUS, którego właścicielami są Państwo Alicja i Krzysztof Słonina, otrzymując nagrodę w wysokości 8 000zł.

Wyróżnienie w kategorii “Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim” zdobyło Gospodarstwo Agroturystyczne PAŁAC POPOWO STARE, otrzymując nagrodę w wysokości 3 000 zł.

Serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.