Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

XXIII Gminny Przegląd Widowisk Jasełkowych – Starkowo 2020

W dniach 16 i 17 stycznia 2020 r. w sali wiejskiej w Starkowie odbył się XXIII Gminny Przegląd Widowisk Jasełkowych, którego organizatorem byli: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Starkowie, Stowarzyszenie Gospodarczo – Edukacyjne „Przyjaciele Szkoły” w Starkowie oraz Urząd Gminy Przemęt. Od 3 lat Kuratorium Oświaty w Poznaniu ma także swój wkład w to przedsięwzięcie – wspiera je finansowo.

Pierwszego dnia Przeglądu wystąpiły przedszkolaki z wszystkich przedszkoli z terenu naszej gminy – Starkowa, Radomierza, Moch, Nowej Wsi, Bucza, Perkowa, Przemętu i Kaszczoru. Drugiego dnia zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych – ze Starkowa, Radomierza, Moch, Kaszczoru i Bucza.

Zarówno pierwszego jak i drugiego dnia gospodarze Przeglądu – Pani Wiesława Woś, Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Starkowie oraz Pan Mieczysław Jędrzychowski, Prezes Stowarzyszenia „Przyjaciele Szkoły” – powitali młodych artystów, opiekunów oraz wszystkich przybyłych gości.

Na Jasełkach gościli Wójt Gminy Przemęt, Pan Janusz Frąckowiak oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie, Pani Agnieszka Kędziora. Oboje serdecznie powitali młodych artystów oraz wszystkich obecnych na sali i przekazali dzieciom słodką niespodziankę.

Obecni na imprezie byli także sołtys wsi Starkowo, Pan Adam Czapczynski oraz dyrektorzy przedszkoli biorących udział w jasełkach.

Podczas dwudniowego Przeglądu młodzi artyści zaprezentowali nie tylko swoje zdolności aktorskie, ale także wokalne i taneczne.

Były chwile wzruszeń, śmiechu, ale także refleksji. Przedstawienia niosły ze sobą ważne przesłanie – aby nie zatracić w życiu najważniejszych wartości – miłości, szczerości i dobra. Wszystkie grupy włożyły bardzo dużo pracy w przygotowanie swoich przedstawień. Piękne stroje i scenografia były dopełnieniem całości.

Impreza ta – jak sama nazwa wskazuje – ma charakter przeglądu a nie konkursu. Celem organizatorów jest to, aby dzieci i młodzież nie rywalizowały ze sobą lecz, aby udział w jasełkach był dla nich miłym doświadczeniem a dla opiekunów okazją do wymiany doświadczeń. Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz nagrody rzeczowe w postaci materiałów papierniczych. Ponadto wszyscy artyści otrzymali poczęstunek.

Pomysłodawcą i koordynatorem Jasełek jest Pani Ewa Kasperska-Ratajczak. Od 23 lat nieprzerwanie organizuje to przedsięwzięcie. Oprócz organizacji tego wydarzenia, Pani Ewa przygotowuje także uczniów szkoły w Starkowie do wystąpienia podczas tych Jasełek.

W przygotowaniach do Przeglądu pomagają wszyscy pracownicy szkoły. Na uwagę zasługuje piękna scenografia jaką corocznie wykonują organizatorzy. To wydarzenie artystyczne jest zapewne doskonałą okazją do integracji całej społeczności szkolnej.

Urszula Dopierała

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages