Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Właśnie z tej okazji Wójt Gminy Przemęt Pan Janusz Frąckowiak zaprosił Państwa Marię i Zdzisława Majcherek z Moch, po to by wręczyć Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta RP, które otrzymać można wyłącznie we dwoje – nagroda za wytrwałość w miłości i wierności złożonej 50 lat temu przysiędze.

Na ręce dostojnych Jubilatów Wójt Gminy Przemęt złożył również list gratulacyjny, kwiaty oraz upominek, a następnie przy kawie i ciasteczku był czas na wspomnienia, na powrót do wydarzeń sprzed wielu lat, do chwil szczęśliwych i momentów trudnych. Małżonkom towarzyszyła pogoda ducha płynąca z niegasnącej miłości i poczucia zasłużonego zadowolenia z owoców pracowitego życia.

Przeżyć tyle lat ze sobą mogą tylko Ci, którzy naprawdę się kochają i szanują.