“W DNIU ŚWIĘTEGO WALENTEGO,

NIC NIE MOŻE DZIAĆ SIĘ ZŁEGO,

NIKT NIE MOŻE SIĘ DZIŚ ZŁOŚCIĆ,

BO DZIŚ NADSZEDŁ DZIEŃ MIŁOŚCI…”

Święto zakochanych zajmuje bardzo ważne miejsce w kalendarzu. Walentynki to wyjątkowy dzień, który świętowany jest nie tylko przez dorosłych, ale również dzieci.

Dla najmłodszych stanowi symbol przyjaźni, relacji międzyludzkich i radości wspólnego przebywania. Dzień Świętego Walentego poprzedzają liczne przygotowania, podczas których nauczyciele i dzieci z pełnym zaangażowaniem dbają o stworzenie wyjątkowego klimatu.

W naszym przedszkolu przygotowania zaczęły się już w ferie, kiedy to dzieci miały
za zadanie wykonać ciastka w kształcie serduszek. Następnego dnia odbyło się dekorowanie słodkości lukrem i posypkami. Dzieci brały również udział w tworzeniu girlandy z serc, która zawisła w sali maluszków.

Najwięcej atrakcji odbyło się jednak 14 lutego, czyli w Walentynki. Każda grupa zapoznała się z historią Walentynek. Grupy Pani Weroniki i Pani Jagody stworzyły prace plastyczne pt. „Serduszkowe drzewo”, a Starszacy wykonali kartki walentynkowe. Kolejną atrakcją w tych grupach było malowanie twarzy, na których oczywiście widniały czerwone serduszka. Na zakończenie tego pięknego dnia odbyła się impreza walentynkowa, na której dzieci tańczyły i bawiły się w rytm wesołej muzyki. 

Przygotowała: Jagoda Pauch