Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Drodzy mieszkańcy Gminy Przemęt !

Drodzy mieszkańcy Gminy Przemęt !

W najbliższych tygodniach musimy zmierzyć się z zupełnie nowymi wyzwaniami jakie stają przed nami jako społeczeństwem. Piszę o tym w kontekście zagrożeń wynikających z szerzącej się obecnie pandemii koronawirusa i różnymi informacjami pojawiającymi się w mediach na temat sposobów radzenia sobie z tą sytuacją.

Jako Wójt czuję się odpowiedzialny za gminę, a przede wszystkim za jej mieszkańców. Ważne jest jednak abyśmy myśleli nie tylko o tym co tu i teraz, ale również o tym, co nastąpi później i jak w obliczu tych wszystkich konsekwencji będziemy funkcjonować w kolejnych miesiącach po pandemii. Gwarantuję Państwu, że jako Wójt robię wszystko, aby nasz wspólny interes jakim jest gmina i jej dobro miał swój bieg również w przyszłości.
Niemniej, odpowiedzialność za zdrowie mieszkańców, najbliższych i w końcu nas samych jest wartością najważniejszą! Dlatego podjąłem również działania zmierzające do ograniczenia ryzyka zarażenia wirusem, a co za tym idzie jeszcze większego paraliżu naszego życia codziennego.

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej doposażyliśmy w kombinezony, maski, rękawiczki i środki dezynfekcyjne aby mogły realizować dodatkowe wyjazdy, w tym prewencyjne. Podobne rozmowy z prośbą o dodatkowe patrole na terenie gminy przeprowadziłem z służbami Policji. Za ich gotowość i pomoc już w tej chwili serdecznie dziękuję. Rozmawiałem z grupą przedsiębiorców, aby na bieżąco monitowali o sytuacjach zagrożenia ciągłości sprzedaży produktów pierwszej potrzeby, zwłaszcza spożywczych. Dostępność i możliwość ich zakupu to priorytet w poczuciu bezpieczeństwa. Opracowaliśmy zasady działania w sytuacjach kryzysowych dla zapewnienia bezproblemowych dostaw wody, odbioru nieczystości płynnych i wiele innych, które mają wpływ na naszą codzienność.

Myślę, że w zaistniałej sytuacji musimy działać i działamy w oparciu o wzajemne zrozumienie potrzeb mając na uwadze przede wszystkim możliwości i niekiedy konieczne do wprowadzenia ograniczenia. Nawet jeżeli są one niewygodne i niepopularne to wierzę, że są konieczne i właściwe. Proszę i apeluję o możliwie najpełniejsze zastosowanie się do wprowadzonych ogólnie zasad życia i funkcjonowania w tym różnym od tego, co do tej pory doświadczaliśmy okresie.

Niestety moja dyspozycyjność jest ograniczona. Ale jeżeli macie Państwo swoje spostrzeżenia dzielcie się nimi ze mną np. za pośrednictwem Waszych sołtysów. Dzisiaj każda opinia jest tak samo ważna i wartościowa, bo nikt z nas do tej pory nie mierzył się z taką sytuacją. Zaufajmy naszemu wielkopolskiemu zdrowemu rozsądkowi i bądźmy cierpliwi w pokonywaniu niedogodności, które na pewno ustąpią, tak jak ustąpi wirus.

                                                                                                                                                       Wójt Gminy Przemęt
/-/ Janusz Frąckowiak

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages