Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Informacja od Wójta Gminy Przemęt

Informacja od Wójta Gminy Przemęt

Szanowni Państwo, zawsze twierdziłem i często to powtarzam, że podstawą udanej współpracy są uczciwość i szczerość. Na tych dwóch cechach budujemy fundament wzajemnego zaufania.
Chcę Państwa poinformować o sytuacji, która bezpośrednio dotyczy mojej osoby, ale z racji funkcji jaką pełnię, nie pozostaje bez zainteresowania innych.

Otóż aktualnie przebywam na kwarantannie. Jest to konsekwencja spotkania służbowego, które odbyłem z osobą, która jak się później okazało jest nosicielem koronawirusa.
Mimo ograniczenia  w ostatnim czasie wszystkich spotkań do koniecznego minimum, niektóre muszą, a przynajmniej powinny się odbyć. To konkretnie dotyczyło możliwości zapewnienia bezpieczeństwa w razie zaostrzenia przepisów odnoszących się do swobodnego przemieszczania się mieszkańców  (pisałem o tych działaniach w moim wcześniejszym komunikacie do mieszkańców).

Szczegóły dotyczące zasady kwarantanny możecie Państwo przeczytać w komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, które zostały zamieszczone pod moim oświadczeniem.

Pragnę również poinformować, że zarówno ja, jak i moja rodzina nie mamy obecnie żadnych oznak chorobowych. Niemniej jednak chcąc zachować podstawowe środki ostrożności zgłosiłem się pod stały nadzór sanepidu i zostałem objęty kwarantanną domową. Dla porządku dodam, że rodzina bezwzględnie stosuje się do zasady: „zostań w domu”.

Jak Państwu na pewno wiadomo od samego początku zaistnienia zagrożenia epidemicznego, wprowadziłem do urzędu szczególne procedury. Najpierw ograniczyłem, a obecnie właściwie wyeliminowałem, kontakt bezpośredni z klientem. Wszystkie sprawy można załatwić albo telefonicznie, albo mailowo. Funkcjonuje przyjmowanie dokumentów, ale nie bezpośrednio przez biuro podawcze, a przez urnę, do której można składać dokumenty. Każdego dnia monitorujemy bieżący stan zdrowia pracowników w urzędzie. Dla ich bezpieczeństwa została wprowadzona zmianowa praca zdalna z domu, a dla przebywających w urzędzie zostały zapewnione środki ochrony osobistej, w postaci: maseczek, rękawiczek, podajników ze środkiem dezynfekcyjnymi, a nawet, w razie potrzeby, gogli i kombinezonów. W celu ograniczenia spotkań większej grupy osób wycofane zostały z porządku zarówno prace poszczególnych komisji rady gminy, jak również najbliższa sesja. Poczyniłem wiele dodatkowych działań w celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia wirusem w naszej gminie.

Zapewniam jednak, że w obecnej sytuacji i przy obecnym sposobie pracy urzędu, nie ma bezpośredniego zagrożenia dla kogokolwiek z pracowników oraz z Państwa, kto przez wyjątkową sytuację będzie zmuszony do przyjścia do urzędu.

Szanowni Państwo, jeszcze raz proszę i apeluję o zachowywanie ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa. Tylko nasza odpowiedzialna postawa może zahamować pandemię koronawirusa. Nie wstydźmy się używać masek i rękawiczek. Zachowujmy odpowiednie odległości w sklepach i podczas spotkań. Pamiętajmy o ograniczonej liczbie osób przebywających na określonej przestrzeni. Bądźmy względem siebie uczciwi i nie ukrywajmy faktu, że mogliśmy być w strefie bezpośredniego zagrożenia koronawirusem. Nieodpowiedzialne zachowania potęgują skalę pandemii! A przyjmując schemat myślenia jedynie o sobie narażamy i siebie i innych! Dbajmy o siebie nawzajem.

      Z poważaniem i z życzeniami zdrowia dla Wszystkich

                            Wójt Gminy Przemęt

                           /-/ Janusz Frąckowiak

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages