Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Komunikat Wójta Gminy Przemęt w sprawie zagrożenia wystąpienia wirusa COVID -19 na terenie gminy Przemęt

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od dnia 12.03.2020r. do 25.03.2020r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.

W związku z powyższym w dniach 12-13.03.2020 r. dla uczniów, których rodzice nie mają możliwości zapewnienia opieki w szkołach i przedszkolach będą prowadzone wyłącznie zajęcia opiekuńcze. Natomiast z dniem 16.03.2020 r. szkoły i przedszkola zostają zamknięte dla uczniów.

Komunikatu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Rodzicom dzieci poniżej 8.roku życia na okres 14 dni będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły z powodu wirusa COVID-19.

Więcej informacji na temat dodatkowego zasiłku znajduje się na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Apeluję do wszystkich o przestrzeganie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
W przypadku stwierdzenia niepokojących objawów należy skontaktować się  z stacją sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił też specjalną infolinię w sprawie koronawirusa – 800 190 590 oraz przedstawił Podmioty udzielające świadczeń opieki zdrowotnej dotyczącej przeciwdziałania COVID-19.

Podmioty udzielające świadczeń opieki zdrowotnej dotyczącej przeciwdziałania COVID-19.

Wójt Gminy Przemęt

/-/ Janusz Frąckowiak

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors