Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Dłuższy czas na złożenie PIT

Dłuższy czas na złożenie PIT
* Czas na złożenie zeznania podatkowego PIT – zgodnie z przepisami – mija z końcem kwietnia.
* W tym roku, ze względu na szczególną sytuację, podatnicy otrzymają dodatkowy miesiąc na rozliczenie się z fiskusem.
* Złożenie PIT i zapłata podatku do 31 maja nie będzie się wiązała z sankcjami ze strony administracji skarbowej.

To ważne szczególnie dla osób prowadzących działalność gospodarczą – te bowiem muszą samodzielnie wypełnić i przesłać zeznanie do urzędu skarbowego.
Pozostali podatnicy rozliczający się na drukach PIT-37 i PIT-38 (m.in. dochody z umów o pracę, dzieła, zlecenia, zysków kapitałowych) od 15 lutego mają już dostęp do automatycznie przygotowanego zeznania w usłudze Twój e-PIT. Już teraz można je zmodyfikować, albo zatwierdzić bez zmian i wysłać elektronicznie w kilku kliknięciach. W przypadku braku aktywności zeznanie zostanie automatycznie zaakceptowane 30 kwietnia. O ewentualnej konieczności dopłaty podatku urzędy skarbowe będą informować poszczególne osoby w maju.
Gdyby okazało się, że automatyczne zeznanie trzeba skorygować, to można to zrobić po 30 kwietnia zarówno w usłudze Twój e-PIT lub w e-Deklaracjach, jak też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu. Do 31 maja korygując zeznanie można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego, której przekażemy 1% naszego podatku.
Twój e-PIT i e-Deklaracje znajdziesz na podatki.gov.pl. Na portalu dostępne są również wszystkie informacje potrzebne do złożenia PIT, m.in.:
* instruktaż,
* pytania i odpowiedzi,
* jak przekazać 1%,
* informacje w jęz. ukraińskim.
W razie wątpliwości skontaktuj się ze swoim urzędem skarbowym. Dane kontaktowe znajdziesz na stronach poszczególnych urzędów na www.wielkopolskie.kas.gov.pl.

Informacja prasowa nadesłana przez:

Andrzelinę Goździewską

Zastępcę Naczelnika 

Urzędu Skarbowego w Wolsztynie

 

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content