Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Wieża w Siekowie przejdzie renowację

Od 13 do 20 lipca br. wieża widokowa w Siekowie będzie zamknięta dla zwiedzających. Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa w związku z pracami remontowymi wykonywanymi na tym obiekcie.

Pod koniec czerwca bieżącego roku została podpisana umowa pomiędzy Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie, a Zakładem Remontowo – Wykończeniowym Piotra Kaczmarka z Moch, na wykonanie prac remontowych wieży widokowo- obserwacyjnej w Siekowie.
Zakres prac obejmuje m.in. wymianę deskowania spoczników schodowych, nałożone zostaną na całą konstrukcje drewnianą wieży antykorozyjne powłoki malarskie. Dokręcone zostaną wszystkie połączenia konstrukcji schodów oraz wymienione skorodowane belki konstrukcji wieży oraz uszkodzone deski schodów. Renowacje przejdą też altanki przy wieży. Naprawione zostanie uszkodzone wejścia do winnicy oraz ogrodzenia wieży.
Utrudnienia dla zwiedzających ograniczyliśmy do minimum. Prace remontowo-konserwatorskie są konieczne a sezon letni to najlepszy czas na ich wykonanie. Dołożymy wszelkich starań aby niedogodności związane z remontem trwały jak najkrócej. Mamy nadzieję, że wieża po remoncie będzie nie tylko bezpieczniejsza, ale przede wszystkim zyska nowy blask, który podkreśli jej walory turystyczne. Już dziś zapraszamy po 20 lipca do jej odwiedzenia! – mówi Dyrektor GCKiB w Przemęcie, Agnieszka Kędziora.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages