Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Zakończono pierwszy etap remontu mostu w Osłoninie

Dbając przede wszystkim o bezpieczeństwo mieszkańców jak i turystów odwiedzających turystyczne miejscowości Gminy Przemęt w dniu 20.07.2020 roku odebrano prace remontowe mostu na przekopie grobli dzielącej jezioro Wieleńskie i Osłonińskie położonego w ciągu drogi gminnej w Osłoninie.

Przed kilkoma tygodniami został wykonany szczegółowy przegląd mostu, z którego wynikała pilna konieczność remontu obluzowanych balustrad. Część słupów, pochwytów oraz belek stabilizujących okazało się w dużym stopniu przegnite. Słaba konstrukcja zagrażała bezpieczeństwu użytkowników mostu, zwłaszcza tych spacerujących. Dlatego podjęta została decyzja o przeprowadzeniu remontu, który wyeliminował najpoważniejsze zagrożenia ale co najważniejsze nie powodował wykluczenia mostu z ruchu.

Prace remontowe obejmowały następujący zakres:

  • Wymiana elementów drewnianych- pochwyty balustrad, słupki, zastrzały, deski balustrad wraz z konserwacją,
  • konserwacja części podziemnej i odkrytej filarów mostu w ilości 50 sztuk słupów drewnianych na których opiera się  konstrukcja,
  • czyszczenie pokładu jezdni mostu celem zabezpieczenia jej przed zawilgoceniem i butwieniem.

Kolejnym etapem będzie zakonserwowanie pokładu jezdni mostu wraz z częściową wymianą gwoździ mocujących deski pokładowe. Prace te zostaną wykonane już po okresie letnim, w którym most jest bardzo mocno uczęszczany.

Remont mostu zgodnie z podpisaną umową przeprowadziła firma Usługi Ciesielsko-Stolarskie Dawid Kaźmierczak z siedzibą w Nietążkowie przy ul. Bocznej 9B, 64-030 Śmigiel

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors