Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Druh z Perkowa odznaczony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości

Dnia 18 września 2020 roku Wójt Gminy Przemęt Pan Janusz Frąckowiak gościł Druha Adama Skorupińskiego, który został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości i z tej okazji został wręczony Panu Adamowi list gratulacyjny wraz z upominkiem.

Pan Adam Skorupiński na początku 2012r. odnalazł zaginiony sztandar Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Perkowie, który od czasów II Wojny Światowej był przechowywany w jednym z domów. Po odnalezieniu sztandaru w tym samym roku z jego inicjatywy reaktywowano Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Perkowo, którego został prezesem i funkcję tę sprawuję do dziś. Od tego czasu stowarzyszenie uczestniczy we wszystkich uroczystościach świąt państwowych i narodowych.

W 2017r. z jego inicjatywy odsłonięto pierwszy duży pomnik chorążego „Sokoła” w Polsce dla uczczenia 150-lecia Sokolstwa w Polsce. Jesienią tego samego roku pomógł zorganizować zbiórkę krwi, która była przekazana na jedną z druhen zaprzyjaźnionego gniazda sokolego. Jego aktywna działalność skutkowała wyborem do zarządu głównego Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” w Polsce 30 września 2017r.  Pod jego kierownictwem TG „Sokół” w Perkowie prężnie się rozwija, biorąc udział w wydarzeniach lokalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Obecnie liczy blisko 60 członków.  Członkowie organizują imprezy sportowe oraz często podróżują po Polsce propagując wartości patriotyczne wśród gniazd sokolich z całej Polski i miejscowych społeczności, w których stowarzyszenia funkcjonują. Aktywna działalność jest zauważana i doceniana przez społeczeństwo, które tłumnie uczestniczy we wszystkich wydarzeniach organizowanych przez stowarzyszenie.

Pan Adam jest trzecim mieszkańcem Gminy Przemęt, który został wyróżniony tym wyjątkowym medalem. Dnia 24 czerwca 2019r. odznaczeni zostali również: Wójt Gminy Przemęt Pan Janusz Frąckowiak oraz Prezes Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Przemęcie Pan Antoni Fornalski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages