Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Pałac w Buczu odzyskał dawny blask

W czwartek, 15 października w Pałacu w Buczu spotkać można było jedynie uśmiechniętych i zadowolonych ludzi. Tego dnia odbyło się uroczyste otwarcie Pałacu, który przeszedł gruntowny remont elewacji oraz terenu wokół obiektu. Obecnie w budynku mieszczą się sale lekcyjne Szkoły Podstawowej.

Wśród zaproszonych gości był m.in. Pan Krzysztof Paszyk –Poseł na Sejm 8 i 9 kadencji RP, Pan Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Pan Janusz Frąckowiak Wójt Gminy Przemęt, Pani Elżbieta Wita Przewodnicząca Rady Gminy Przemęt, Pan Waldemar Kalitka Zastępca Wójta Gminy Przemęt, Pan Bartłomiej Górny Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Edwarda Tomińskiego w Buczu oraz Pan Robert Gonera – przyjaciel gminy Przemęt.

Wprowadzenie nowych obostrzeń spowodowało, że obecność w tym ważnym dla mieszkańców gminy wydarzeniu została ograniczona do minimum.

Zachwyceni goście przecięli symboliczną wstęgę zawieszoną wewnątrz Pałacu, a następnie wszyscy zwiedzali  doprowadzony do dawnej świetności zabytek.

Wójt Gminy Przemęt Pan Janusz Frąckowiak podziękował mieszkańcom za zaufanie i społeczne przyzwolenie na rewitalizację, a radnym za zrozumienie wartości i znaczenia tego obiektu nie tylko dla mieszkańców, ale i dla całego regionu.

Wartość inwestycji wyniosła: 1.150 289,94 zł, z czego przyznana dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach działania: podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich: Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wyniosła 500.000,00 zł.

Pałac w Buczu to jeden z najciekawszych zabytków na terenie gminy Przemęt. Po wielu latach znów odzyskał dawny blask.

Informację przygotowała: Patrycja Pabich

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors