Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Uwaga rolnicy zainteresowani uprawą maku i konopi włóknistych

Informujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego rozpoczyna prace nad projektem uchwały w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych na terenie województwa Wielkopolskiego w 2021 roku oraz rejonizacji tych upraw, mając na względzie zagrożenie narkomanią, zapotrzebowanie na surowce pochodzące z tych upraw oraz tradycję uprawy maku i konopi włóknistych na danym terenie.

W celu przygotowania ww. uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, niezbędne jest uzyskanie z terenu gmin województwa wielkopolskiego – m.in. z terenu gminy Przemęt informacji o proponowanej powierzchni uprawy maku i/lub konopi włóknistych w 2021 roku. Na podstawie otrzymanych informacji przygotowany  zostanie projekt uchwały w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych na terenie województwa wielkopolskiego w 2020 roku oraz rejonizacji tych upraw.

Osoby zainteresowane uprawą maku i konopi włóknistych na terenie gminy Przemęt w 2021 roku proszone są o nadsyłanie zgłoszeń zawierających wielkości planowanych powierzchni pod te uprawy do Urzędu Gminy Przemęt  do dnia 3 listopada 2020 roku (tel. kontaktowy 65 6156971).

Zgłoszenia dokonane po wyznaczonym terminie nie będą uwzględnione w projekcie uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Informację przygotował: Tomasz Konieczny

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages