Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Przebudowa drogi 305

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 305 trwa od 2017 roku. Pierwszy etap objął odcinek od mostu na Południowym Kanale Obry do Moch w Gminie Przemęt, a drugi od Moch do granicy powiatu leszczyńskiego. Teraz dalej na odcinku od Solca do mostu na Południowym Kanale Obry – mówi Janusz Frąckowiak Wójt Gminy Przemęt.

Takie rozmowy toczą się od 4 lat, kiedy Janusz Frąckowiak był jeszcze Starostą Wolsztyńskim. Dzisiaj po kolejnych rozmowach które Wójt Gminy Przemęt przeprowadził z Dyrektorem Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu Panem Pawłem Katarzyńskim i Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Panem Wojciechem Jankowiakiem można śmiało powiedzieć, że „etap Solecki” będzie realizowany.

Przypomnijmy, że droga nr 305 łączy województwa wielkopolskie, lubuskie i dolnośląskie. Przebudowano już odcinek o długości 3,6 km przez miejscowość Mochy. W ramach inwestycji wykonano m.in. odwodnienie, kanalizację, zatoki autobusowe oraz ciągi ścieżek pieszo-rowerowych. Remontu doczekał się również most na Południowym Kanale Obry.

W powyższej sprawie zostało już ogłoszone przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu postępowanie przetargowe nr WZDW.WZP.271-76/20 pod nazwą: Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 305 na odcinku od m. Solec do mostu na Południowym Kanale Obry.

 

 

 

 

 

 

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors