Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Kolęda Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie

Grudzień w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie od zawsze był czasem wzmożonej pracy i radosnego oczekiwania.
Przepiękny świąteczny koncert dla lokalnej społeczności, kiermasz ozdób, w których przygotowanie uczniowie i ich rodzice wkładali mnóstwo serca, kawiarenka z domowym ciastem i aromatyczną kawą, akcje charytatywne, w tym ta dedykowana Hubertowi Graczowi z Solca, chorującemu na SMA, cudownie udekorowane sale lekcyjne i korytarze, żywa choinka- to tylko namiastka tego, co uskrzydlało, co dodawało sił i przynosiło satysfakcję. Dźwięki kolęd śpiewanych ostatniego dnia przed świętami, przyjazny gwar na korytarzach i unoszący się zewsząd zapach pierników, były sygnałem, że grudniowe zadania zostały wykonane na szóstkę.

W tym roku jest inaczej. Gościnne mury szkoły nie wypełnia krzątanina i beztroski śmiech uczniów. Chcąc wprowadzić wychowanków w przedświąteczny klimat, nauczyciele przygotowali kalendarz adwentowy, który codziennie towarzyszył zainteresowanym na profilu facebookowym szkoły. Przeprowadzone zostały dwie akcje charytatywne- zbiórka artykułów higienicznych dla Domu Pomocy Społecznej w Wałbrzychu oraz licytacje fantów dla wspomnianego Hubercika Gracza. Jak zawsze uczniowie i ich rodzice pokazali ogromne serca i stanęli na wysokości zadania aktywnie włączając się w działania. Grono pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługi przygotowali niespodziankę- zaśpiewali wspólnie kolędę i złożyli życzenia włodarzowi Gminy Przemęt, Panu Januszowi Frąckowiakowi oraz całej lokalnej społeczności.

 

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie

https://youtu.be/uug3N4GKOMw

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors