Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Wójt Gminy Przemęt uczcił w Warszawie 102 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

W dniu 28 grudnia 2020 r. delegacje Związku Oficerów Rezerwy RP i Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości z Wolsztyna na czele z dr Zdzisławem Kościańskim – członkiem Prezydium Zarządu Głównego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego – Przewodniczącym Komisji Historycznej Zarządu Głównego TPPW uczcili pamięć Powstańców Wielkopolskich składając wieńce i znicze pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

W imieniu Wójta Gminy Przemęt – Janusza Frąckowiaka wieniec złożyła Pani Rozalia Kaczmarek.

Członkowie delegacji wraz z kolegami z GH Zgrupowanie „Radosław” zapalili 50 zniczy na powstańczej kwaterze. Dr Zdzisław Kościański złożył wieńce przed Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej i w Panteonie – Mauzoleum Wyklętych – Niezłomnych.

Kolejnym miejscem gdzie delegacja złożyła wieńce był Grób Nieznanego Żołnierza. Zgodnie z ustaleniami z Dowództwem Garnizonu Warszawa wieńce uroczyście składano w asyście członków Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości w historycznych mundurach z okresu Powstania Wielkopolskiego.

Uroczystość ta to kolejny przykład pamięci historycznej tak bliskiej i pieczołowicie pielęgnowanej przez przedstawicieli administracji samorządowej.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages