Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Kolejne środki na inwestycje z Urzędu Marszałkowskiego

Dnia 13 maja br. w siedzibie Urzędu Gminy w Przemęcie odbyło się uroczyste podpisanie i przekazanie umów w ramach środków zadysponowanych przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego na dofinansowanie działań związanych z budową drogi dojazdowej do gruntów rolnych oraz zakupem sadzonek drzew miododajnych.
Umowy w imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, zostały podpisane przez Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Krzysztofa Grabowskiego, a w imieniu Samorządu Gminy Przemęt przez Wójta Pana Janusza Frąckowiaka.
Pierwsza umowa została zawarta w ramach dofinansowania budowy drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Poświętno – w kierunku Sikorzyna, na którą Gmina Przemęt pozyskała kwotę dotacji w wysokości 132 750,00 zł. Kolejna umowa została podpisana na zakup sadzonek drzew miododajnych przeznaczonych do nasadzenia na terenie Gminy Przemęt.
Kwota dotacji wyniosła 20 000,00 zł, co pozwoli na zakup 255 sadzonek drzew z gatunków: lipa drobnolistna, śliwa węgierka, jarząb pospolity oraz klon.
Jesienią drzewka zostaną posadzone na terenie Gminy Przemęt m.in. w Kaszczorze, Kluczewie, Osłoninie, Nowej Wsi i Mochach. Drzewa miododajne wpłyną na poprawę lokalnego ekosystemu, wzrost pożytków dla pszczół i innych owadów zapylających.

 

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content