Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ 2021- SPEŁNIJ SWÓJ OBOWIĄZEK I DOKONAJ SAMOSPISU!

Przypominamy, że na każdym mieszkańcu Polski spoczywa obowiązek, by wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Spis trwa do 30 września 2021 r..

Najdogodniejszą i obowiązkową formą udziału w spisie jest samospis. Można go wykonać na dowolnym urządzeniu mobilnym podłączonym do Internetu, w domu lub gminnym punkcie spisowym.

Nie odkładaj spisu na ostatnią chwilę. Obowiązku spisowego można dopełnić drogą internetową logując się na stronie https://spis.gov.pl lub telefoniczną dzwoniąc na numer infolinii spisowej 22 279 99 99 do momentu aż skontaktuje się z Tobą rachmistrz spisowy. Jeśli rachmistrz zadzwoni lub odwiedzi nas w domu,  zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań ( art. 17a ust. 1-3 ) nie można odmówić mu przekazania danych.

Przypominamy, że rachmistrz dzwoni z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej 22 279 99 99. Zawsze można sprawdzić tożsamość rachmistrza, niezależnie czy zadzwoni czy zapuka do drzwi.

Każdy rachmistrz spisowy posiada identyfikator zawierający:
1. imię i nazwisko wraz ze zdjęciem,
2. numer identyfikatora oraz hologram,
3. nazwę i logo wojewódzkiego biura spisowego,
4. podpis osoby upoważnionej do wystawienia identyfikatora,
5. okres, na jaki identyfikator został wystawiony,
6. informację na odwrocie, na terenie jakiego województwa rachmistrz jest upoważniony do zbierania danych.

W przypadku wątpliwości tożsamość rachmistrza można sprawdzić na kilka sposobów:
– poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/,

– poprzez kontakt z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99, wybierz 1- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny przez sąd, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

 

 

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content