Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Dożynki, pikniki, rajdy, bieg charytatywny … to wszystko w gminie Przemęt.

Dożynki gminy Przemęt odbywają się naprzemiennie w różnych sołectwach.

14 sierpnia 2021 roku miały miejsce dożynki wiejsko – parafialne sołectwa Solca i Solca Nowego, w których brał udział Zastępca Wójta gminy Przemęt Waldemar Kalitka, a 21 sierpnia 2021 roku mieszkańcy Sączkowa obchodzili swoje święto plonów.

22 sierpnia 2021 roku sołectwa Popowa Starego i Siekowa organizowały dożynki gminne, a 28 sierpnia 2021 roku sołectwo Radomierz.

Ostatni weekend  nie był inny i upłynął rolnikom z gminy Przemęt pod znakiem dożynek. Tym razem odbyły się w sobotę w Mochach i w Biskupicach, a następnego dnia w Kaszczorze.

W uroczystościach dożynkowych w Mochach wziął udział Wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, Zastępca Wójta gminy Przemęt Waldemar Kalitka, Przewodnicząca Rady Gminy Przemęt Elżbieta Wita, Skarbnik gminy Przemęt Bożena Ćwiklińska oraz Sekretarz gminy Przemęt Grzegorz Aryż.

Dożynki to jedno z najważniejszych wydarzeń na polskiej wsi. To podsumowanie zbiorów, czas podziękowań i odpoczynku. „Doceniamy naszych rolników, przedsiębiorców i dzisiaj im wszystkim dziękujemy” – mówił Wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak.

W sobotę 4 września 2021 roku miał miejsce po raz pierwszy Rodzinny Rajd Sokoła, który organizowało Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Perkowie, a w Solcu Nowym  odbyło się spotkanie integracyjne emerytów i rencistów, w którym brał udział Wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak.  W niedzielę 5 września 2021 roku odbył się także na terenie gminy bieg charytatywny „Wyścig po życie Marysi” połączony z piknikiem rodzinnym w Nowej Wsi.

Już dzisiaj Wójt gminy Przemęt zaprasza na Gminny Piknik Traktor Show Przemęt 2021, który odbędzie się 11 i 12 września w Nowej Wsi.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content