Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Wycieczka na wysypisko śmieci w Błotnicy

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Sprzątania Świata, związku z tym  grupy Starszaków i Zuchów z Przedszkola Samorządowego z Przemętu wybrały się na pieszą wycieczkę do Punktu Segregacji Odpadów u Pana Zająca w Błotnicy.  Na miejscu  czekały na  nas miłe panie pracujące w biurze, które przygotowały interesujące zajęcia.

Dzieci zapoznały się z wyglądem i przeznaczeniem wysypiska śmieci, sposobami segregacji odpadów. Pracownicy oprowadzili dzieci po terenie wysypiska dokładnie pokazując poszczególne jego miejsca i przeznaczenie  składowisk. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca na wysypisku. Mogły również zobaczyć z bliska śmieciarkę , a także wejść do środka i zasiąść za kierownicą tego pojazdu . Jeden z pracowników obsługujących śmieciarkę , pokazał przedszkolakom, w jaki sposób śmieci z kosza trafiają do śmieciarki. Pracownik wysypiska pokazał dzieciom wagę, która przy wjeździe waży dostarczone śmieci.

Na koniec wycieczki dzieci mogły w praktyce wykorzystać zdobyte informację i samodzielnie dokonać segregacji śmieci ,wcześniej  przygotowanych przez pracowników .

Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielom wysypiska za udostępnienie i przedstawienie obiektu. Lekcja ta była dla dzieci niesowitą przygodą , którą na pewno zapamiętają na długo.

 

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content