Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Informacja Marszałka Województwa Wielkopolskiego – uprawa maku i konopi włóknistych

Informujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego rozpoczyna prace nad projektem uchwały w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych na terenie województwa Wielkopolskiego w 2022 roku oraz rejonizacji tych upraw, mając na względzie zagrożenie narkomanią, zapotrzebowanie na surowce pochodzące z tych upraw oraz tradycję uprawy maku i konopi włóknistych na danym terenie.

W celu przygotowania projektu ww. uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, niezbędnym jest uzyskanie z terenu gmin województwa wielkopolskiego – m.in. z terenu gminy Przemęt informacji o proponowanej powierzchni uprawy maku i/lub konopi włóknistych
w 2022 roku. Na podstawie otrzymanych informacji przygotowany  zostanie projekt uchwały w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi włóknistych na terenie województwa wielkopolskiego w 2022 roku oraz rejonizacji tych upraw.

Osoby zainteresowane uprawą maku i konopi włóknistych na terenie gminy Przemęt w 2022 roku proszone są o przesłanie zgłoszenia zawierającego wielkość planowanych powierzchni pod ww. uprawy do Urzędu Gminy Przemęt  w terminie do 19 października 2021 roku.

Zgłoszenia dokonane po wyznaczonym terminie nie będą uwzględnione w projekcie uchwały Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content