Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

      W dniu 1 października 2021 r. dla Seniorów z Dziennego Domu Pomocy Senior+ w Błotnicy zorganizowane zostało uroczyste spotkanie. Obchody odbyły się w sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:

Pan Janusz Frąckowiak – Wójt Gminy  Przemęt, Pani Elżbieta Wita – Przewodnicząca Rady Gminy Przemęt, Pani Bożena Ćwiklińska Skarbnik Gminy Przemęt, Pan Stefan Napierała – Radny Rady Gminy Przemęt oraz  Pani Aneta Seidel – Dyrektor Żłobka Gminnego w Błotnicy.

     Zgromadzonych gości i Seniorów przywitała Pani Barbara Ścigała – Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemęcie. W imieniu władz samorządowych Wójt Gminy Przemęt przekazał  wszystkim Seniorom  gorące życzenia zdrowia i  wielu lat życia wypełnionego radością i satysfakcją oraz szacunkiem i miłością najbliższych. Nie zabrakło również gratulacji i serdecznych życzeń oraz wielu słów uznania skierowanych do Seniorów od pozostałych gości. Z  zadowoleniem i okazanym podziękowaniem Seniorzy przyjęli niespodziankę – paczki zdrowia, przygotowane dla  wszystkich Seniorów. W każdej  paczce znalazły się między innymi aparat do mierzenia ciśnienia krwi, produkty wzmacniające odporność organizmu, środki ochrony osobistej, aparat do pomiaru poziomu cukru we krwi, kasetka do przechowywania leków, ,,koperta życia” itp. Wręczenia  paczek dokonał Wójt Gminy Przemęt wraz z Panią Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemęcie.

   Wielu wzruszeń i radości wszystkim obecnym sprawiła  przygotowana część artystyczna, która rozpoczęła się występami dzieci z Przedszkola Samorządowego w Przemęcie. Następnie program artystyczny zaprezentowały dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluczewie. W programie wykonane zostały utwory w wersji instrumentalnej, piosenki, wiersze, układy taneczne i akrobatyczne. Nie zabrakło także programu artystycznego w wykonaniu najmłodszych dzieci z Żłobka Gminnego w Błotnicy, które wystąpiły w filmiku  nagranym  na tę okoliczność. Na zakończenie tej części programu również Seniorzy z DDPS+ zaprezentowali przygotowaną przez siebie piosenkę. Istotnym elementem  uroczystości była także wystawa  dorobku artystycznego prac wykonanych  przez Seniorów podczas codziennych zajęć z arteterapii. Spotkanie dostarczyło wszystkim obecnym wielu pozytywnych wrażeń, którymi seniorzy wraz z gośćmi mogli podzielić się podczas przygotowanego na zakończenie  poczęstunku. Całość uroczystości odbyła się dzięki środkom współfinansowanym przez Gminę Przemęt oraz  dofinansowaniu  w ramach realizowanego programu wieloletniego ,,Senior+” na lata 2021-2025 edycja 2021.

Informację przygotowała:

Jolanta Kaczmarek
Kierownik DDPS+ w Błotnicy

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content