Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Niespełna 10 mln dla Gminy Przemęt z Polskiego Ładu

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki naboru z Rządowego Funduszu Polski Ład. 9 975 000 mln złotych otrzymała Gmina Przemęt na inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną oraz inwestycje drogowe.

W ramach złożonych wniosków planowana jest: budowa sieci kanalizacji – sanitarnej wraz z odtworzeniem nawierzchni w miejscowości Solec Nowy, budowa sieci kanalizacji sanitarnej od miejscowości Solec Nowy do miejscowości Nowa Wieś, utwardzenie ulicy Spokojnej i Źródlanej w miejscowości Solec, budowa ulicy Kluczewskiej i ulicy Topolowej w Przemęcie, budowa drogi od miejscowości Biskupice do miejscowości Sokołowice oraz remont drogi w miejscowości Biskupice.

W powiecie wolsztyńskim największe wsparcie otrzymała gmina Przemęt – 9 mln 975 tys. zł.

To doskonały przykład współpracy administracji rządowej z samorządem i efekt ciężkiej pracy w zakresie promocji Gminy Przemęt oraz promocji potrzeb mieszkańców w taki sposób aby nasze wnioski zostały zauważone i dobrze ocenione. Dzięki otrzymanym środkom uda nam się wybudować sieć kanalizacyjno-sanitarną w Solcu Nowym, utwardzić ulicę Spokojną i Źródlaną w Solcu, wyremontować drogę w Biskupicach, a także przebudować ulicę Kluczewską i Topolową w Przemęcie. Mieszkańcy Sokołowic zyskają długo wyczekiwanej budowy nowej drogi z miejscowości Biskupice – powiedział Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.
Program realizowany będzie poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Każda jednostka samorządu mogła zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym: jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie mogła przekroczyć 30 mln zł oraz jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie mogła przekroczyć 5 mln zł.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors