Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Seniorzy z Przemętu z Wójtem Januszem Frąckowiakiem na Konferencji „W seniorach siła! Placówki Senior+ jako inwestycja w lokalną społeczność”

Dnia 26.10.2021 r.  w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, odbyła się  Konferencja p.n. ,,W Seniorach siła! Placówki Senior+ jako inwestycja w lokalną społeczność.” Dotychczasowa współpraca  Wójta Gminy Przemęt  z Wojewodą Wielkopolskim zaowocowała wyróżnieniem  naszej Gminy  oraz Seniorów z  Dziennego Domu Pomocy Senior+ w Błotnicy zaproszeniem do udziału w tej konferencji. Wspólnie z Panem Januszem Frąckowiakiem Wójtem Gminy Przemęt grupa uczestników zajęć w DDPS+ udała się do Poznania. Uroczystego otwarcia w imieniu Wojewody dokonała Pani Aneta Niestrawska I Wicewojewoda Województwa Wielkopolskiego.

W programie konferencji   z  prezentacjami na temat prowadzonych form wsparcia  dla Seniorów na obszarze danych gmin oraz prowadzonej działalności przez Dzienne Domy Pomocy Senior+ wystąpili między innymi burmistrzowie, wójtowie, kierownicy Dziennych Domów Pomocy. Wójt Gminy Przemęt   w swoim wystąpieniu przybliżył  uczestnikom konferencji nie tylko  informacje dotyczące naszej Gminy, lecz przede wszystkim wskazał na realizację zadań, gdzie priorytetami  zawsze  były i pozostaną te, które  dotyczą potrzeb, problemów  i działań na rzecz poprawy warunków życia Seniorów Gminy Przemęt. Na poparcie słów uczestnicy konferencji obejrzeli  także   zdjęcia  z utworzenia  i prowadzonej działalności  placówek  powołanych do życia w ramach Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Błotnicy tj. Gminnego Żłobka i Dziennego Domu Pomocy Senior+.

W holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, zorganizowana została wystawa rękodzieła naszych Seniorów, gdzie wszyscy obecni na konferencji mieli również możliwość obejrzenia prac wykonanych podczas codziennych zajęć w Domu Senior+ w Błotnicy. Zaznaczyć należy, iż prezentowane prace Seniorów spotkały się z wyrazami uznania  osób, które zatrzymywały się przy stoisku  i z wielkim zainteresowaniem oglądały rękodzieła, wyrażając swoje bardzo pozytywne opinie.

Jednym z elementów przygotowanej konferencji była także prelekcja  poświęcona między innymi bezpieczeństwu Seniorów, wygłoszona przez komisarza Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu oraz wystąpienie doktora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, skierowanego do uczestników spotkania w zakresie skuteczności i bezpiecznego  zażywania suplementów diety oraz produktów leczniczych. Atrakcyjność konferencji została wzbogacona występem kwartetu smyczkowego ,,Oblivion”. Znane i lubiane  utwory wykonane zostały  przez muzyków Akademii Muzycznej w Poznaniu. Wszyscy  uczestnicy konferencji zostali obdarowani upominkami w postaci paczek zawierających artykuły przydatne Seniorom  do codziennego użytku.

Seniorzy Dziennego Domu Pomocy Społecznej Senior + w Błotnicy są bardzo wdzięczni Wójtowi Gminy Przemęt za zaproszenie na  Konferencję, które stało się także wyróżnieniem dla Gminy Przemęt ponieważ spośród dwustu gmin zaproszonych do udziału w konferencji zostało tylko sześć gmin z naszego województwa.

Jolanta Kaczmarek
Kierownik DDPS+ w Błotnicy

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors