Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Martin Sprungala opowiadał o moście między Mochami, a Solcem

Wczorajszego wieczoru, miłośnicy literatury oraz pasjonaci historii zgromadzili się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochach, gdzie odbyło się spotkanie z dr. Martinem Sprungalą.

Na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Moch w spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak oraz Przewodnicząca Rady Gminy Przemęt Elżbieta Wita.

Historyk pochodzący z Dortmundu przedstawił zebranym gościom historię mostu znajdującego się pomiędzy Mochami, a Solcem. Materiał z tego spotkania będzie dostępny w najbliższym wydaniu Kuriera Przemęckiego.

Dr Martin Sprungała jest autorem książek historycznych, m.in. „Wsie i miasta na pograniczu głogowsko-wielkopolskim, prezesem stowarzyszenia Glogauer Haimatbund w Hanowerze, redaktorem biuletynów informacyjnych „Weichsel – Warthe”, Niemieckiego Towarzystwa Historycznego Ziemi Poznańskiej, a także członkiem komisji ds. Niemców w Polsce. Rodowód dr Martina Sprungały wywodzi się z ziemi przemęckiej, pradziadowie zamieszkiwali polskie tereny – dokładnie w Mochach i nazywali się Sprzągała.

 

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors