Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

INFORMUJEMY O MOŻLIWOŚCI ELEKTRONICZNEGO SKŁADANIA DEKLARACJI O ŹRÓDŁACH OGRZEWANIA BUDYNKÓW (CEEB)

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców do złożenia wniosku o dodatek osłonowy w wyższej kwocie, co uwarunkowane jest wpisaniem źródła ciepła na paliwo stałe do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (deklaracja CEEB)

informujemy, że

deklarację dotyczącą źródeł ciepła i źródeł spalania paliw można złożyć również elektronicznie przez Internet, za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu na stronie: https://ceeb.gov.pl/.

Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób.

Składając deklarację elektronicznie jest ona bezpośrednio wpisana do systemu Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Przypominamy również terminy złożenia deklaracji:

  • do 30 czerwca 2022 r. dla źródeł ciepła i spalania paliw, które zostały uruchomione przed 1 lipca 2021 r.,
  • 14 dni od dnia pierwszego uruchomienia nowego źródeł ciepła i spalania paliw, które zostały uruchomione po 1 lipca 2021 r.

Natomiast terminy w jakich gmina powinna wprowadzić do ewidencji dane otrzymane na formularzu papierowym to:

  • 30 dni od dnia wpływu do urzędu deklaracji w przypadku źródeł ciepła lub spalania paliw nowo uruchomionych (tj. po 1 lipca 2021 r.),
  • 6 miesięcy od dnia wpływu do urzędu deklaracji w przypadku źródeł ciepła lub spalania paliw uruchomionych przed 1 lipca 2021 r.

Obowiązek złożenia deklaracji nałożony jest na właściciela lub zarządcę budynku / lokalu mieszkalnego i niemieszkalnego, w którym znajduje się źródło ciepła i źródło spalania paliw.

W tym jak złożyć deklarację w wersji elektronicznej pomocna jest Instrukcja składania deklaracji w formie elektronicznej oraz krótki film instruktażowy.

Deklarację można ewentualnie wypełnić także w wersji papierowej – wypełniony dokument składając osobiście w budynku Urzędu Gminy lub wysyłając listem.

Więcej informacji na temat Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków dostępnych jest na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego https://www.gunb.gov.pl/.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors