Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Podsumowanie roku w Gminie Przemęt

W piątek, 25 marca 2022 r. w Buczu odbyło się uroczyste podsumowanie minionego 2021 roku. Przyszło nam żyć w trudnym czasie pandemii i agresji na wschodzie. Mimo to, każdy z mieszkańców Gminy Przemęt, każdego dnia znajduje siły by żyć i pracować dla dobra swojej rodziny oraz społeczności, w której żyje. Podsumowanie roku było więc okazją do przypomnienia sobie efektów wspólnych starań i okazją docenienia tych, dzięki którym Gmina Przemęt każdego może sprostać wyzwaniom, trudnością i przeciwnością losu.
– Spotykamy się, aby świętować, aby podsumować, aby wymienić się doświadczeniami i poglądami, ale także aby poświęcić chwilę na zadumę i okazanie naszego wsparcia i jedności z brutalnie napadaną przez Rosję Ukrainą.- mówił Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak. – Nie możemy jednak zatrzymać się w miejscu i czekać na to, co nam przyniosą kolejne dni. Dlatego spotykamy się dzisiaj, chcemy zaprezentować Państwu to, co wspólnie siłami pracowników, przedsiębiorców, radnych, sołtysów i wielu innych osób udało się zrealizować. Wspólnymi siłami, wspólnymi działaniami. RAZEM – bo to jest istota rzeczy. Gmina Przemęt jest niewątpliwie gminą szans i możliwości. Korzystamy z nich każdego dnia. Ale tylko RAZEM. – zaakcentował J. Frąckowiak.
Swoją obecnością uroczystość zaszczycili: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jarosław Maciejewski, Dyrektor Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWW Izabela Mroczek, przedstawiciele Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju Prezes Zarządu Jakub Michałowski oraz Wiceprezes Krzysztof Kucz.
Nie mogło zabraknąć władz Gminy Przemęt z Wójtem Januszem Frąckowiakiem na czele, Przewodniczącą Rady Gminy Przemęt Elżbietą Witą wraz z Radnym Gminy Przemęt. Obecni byli również sołtysi, działacze, przedsiębiorcy, kierownicy placówek oświatowych oraz kierowników i dyrektorów jednostek organizacyjnych gminy.
Kryształowa Konwalia
Spotkanie podsumowujące miniony rok w Gminie Przemęt, otworzyło nowy rozdział w historii gminy. W trakcie tej uroczystości wręczone po raz pierwszy prestiżowe nagrody pn. KRYSZTAŁOWA KONWALIA, za działalność i osiągnięcia na rzecz Gminy Przemęt. W tym roku otrzymali ją:
• Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – przyjaciel gminy Przemęt,
• Antoni Fornalski – historyk, regionalista i prelegent historii Gminy Przemęt,
• Katarzyna Sobierajska – sportowa duma Gm. Przemęt,
• Dr. hab. P. Michał Węgrzyn – pracownik i badacz naukowy, zaangażowany w to, aby rezerwat „Wyspa Konwaliowa” został otwarty,
• Zygmunt Fura – działacz proekologiczny, któremu bliska jest „Wyspa Konwaliowa”,
Życzenia i nagrody dla sołectw
Podsumowanie roku Gminy Przemęt było okazją do złożenia życzeń sołtysom z okazji Dnia Sołtysa. Sołectwa otrzymały również nagrody i wyróżnienia w konkursie dekoracji świątecznych. Urząd Gminy w Przemęcie zaprezentował zebranym film obrazujący osiągnięcia gminy w minionym roku. Ilość wykonanych inwestycji oraz pozyskanych środków na kolejne, jest powodem do dumy każdego mieszkańca!
Uroczystość Podsumowania roku w Gminie Przemęt poprowadziła Renata Brukiewicz. Nie zabrakło muzycznych akcentów, które w dźwiękach harfy rozbrzmiewały wśród zebranych. To był wyjątkowy wieczór, bo i wyjątkowy był miniony rok. Nowa karta historii to kolejne wyzwania i możliwości. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku również spotkamy się w tak zacnym gronie, a statuetka „Kryształowej Konwalii” powędruje do kolejnych osób, których działania pomagają wzrastać Gminie Przemęt. Dziękujemy bardzo Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju – sponsorowi wydarzenia, dzięki któremu możliwe było zorganizowanie przedsięwzięcia.
Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors