Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Poświęcenie sztandaru Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochach

12 kwietnia   2022 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochach odbyła się podniosła uroczystość poświęcenia nowego sztandaru szkoły. W uroczystości wzięli udział: ksiądz arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki, przedstawiciele władz samorządowych – Przewodnicząca Rady Gminy Przemęt Elżbieta Wita, Skarbnik Gminy Przemęt Bożena Ćwiklińska, Kierownik Wydziału Oświaty, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy w Przemęcie Marta Sobierajska, Inspektor Wydziału Oświaty, Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Gminy w Przemęcie Patrycja Pabich, proboszcz Ryszard Penczyński, fundatorzy sztandaru, dyrekcja, pracownicy i młodzież Szkoły Podstawowej w Mochach.

W czasie akademii pożegnano dotychczasowy sztandar, który towarzyszył społeczności szkolnej od 2007r., ale widniała na nim nieaktualna nazwa placówki. Z inicjatywy ks. proboszcza i dzięki ofiarności wielu osób, zakupiono nowy sztandar z wizerunkiem patrona szkoły Jana Pawła II i z aktualną nazwą. Jego Ekscelencja ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki poświęcił nowy sztandar, który przez panią Dyrektor Małgorzatę Zielińską został przekazany młodzieży. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, zobowiązali się dbać o dobre imię szkoły, rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, szanować Ojczyznę i ludzi.

Ksiądz arcybiskup skierował do zebranych kilka słów. Mówił m.in. o roli szkoły i rodziny w życiu młodego człowieka. Pani Dyrektor Zielińska podziękowała wszystkim, którzy okazują społeczności szkolnej sympatię i wsparcie. Młodzież zaprezentowała fragmenty poematu Karola Wojtyły „Myśląc Ojczyzna” oraz piękne pieśni dla Jana Pawła II.

 

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochach

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors