Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Deklaracje CEEB!

Wójt Gminy Przemęt przypomina, iż do dnia 30 czerwca 2022 roku każdy właściciel lub zarządzający budynkiem jest zobowiązany do złożenia w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw nie tylko na budynki mieszkalne- deklaracja A, ale również na budynki i lokale niemieszkalne- deklaracja B. Jeśli twoje źródło ciepła zostało zainstalowane po 1 lipca 2021 roku to na złożenie niniejszej deklaracji masz 14 dni!

Aktualnie na terenie gminy Przemęt zostało złożonych tylko 30% deklaracji CEEB!

Deklarację można złożyć na dwa sposoby:

  • elektronicznie – bezpośrednio do systemu teleinformatycznego CEEB z wykorzystaniem profilu zaufanego, podpisu elektronicznego lub e-dowodu;

Na stronie:

www.zone.gunb.gov.pl

  • w wersji papierowej – wypełniony dokument należy złożyć osobiście w budynku Urzędu Gminy lub wysłać listem; dane wskazane w deklaracji pisemnej zostaną wprowadzone do bazy przez urzędników.

Formularz deklaracji w formie papierowej znajduje się stronie:

https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq

lub można go pobrać w Urzędzie Gminy.

W przypadku mieszkania w bloku to zarządca ma obowiązek zgłosić wspólne źródło ciepła. Natomiast jeżeli w lokalu jest ono indywidualne, takie jak np. kominek, bojler elektryczny lub koza, wówczas deklarację właściciel musi złożyć samodzielnie.

Więcej informacji na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego:

https://www.gunb.gov.pl/

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors