Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Druhowie z OSP w Kaszczorze i OSP w Osłoninie mają powody do świętowania

W dniu 2️⃣9️⃣ kwietnia odbyły się ?‍?Gminne obchody Dnia Strażaka podczas których miało miejsce uroczyste przekazanie ?samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Kaszczor oraz ?samochodu terenowego dla jednostki OSP Osłonin.
Na uroczystość przybyli goście: Poseł na Sejm RP Marta Kubiak, Poseł na Sejm RP Krzysztof Paszyk, Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, Członek Zarządu Oddziału Głównego ZOSP RP Stanisław Wolniczak, Przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego, Powiatowego i Gminnego ZOSP RP, kapelan strażaków ks. Edmund Jaworski oraz proboszcz parafii Kaszczor ks. Marian Szymański, przedstawiciele Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Wolsztynie na czele z Komendantem mł. bryg. Romanem Rembielakiem, Wójt Gminy Wijewo Mieczysław Drożdżyński, Skarbnik gminy Przemęt Bożena Ćwiklińska, Sekretarz gminy Przemęt Grzegorz Aryż, Prezes PPK w Przemęcie Józef Kwaśniewicz, Dyrektor GCKIB w Przemęcie Agnieszka Kędziora, Dyrektor Zespołu Szkół w Kaszczorze Robert Szwed, Radni Rady Gminy Przemęt na czele z Przewodniczącą Rady Elżbietą Wita, Sołtysi z Gminy Przemęt, Prezesi i Naczelnicy jednostek OSP z terenu gminy Przemęt, Wijewo i Sławy oraz poczty sztandarowe.
Obchody rozpoczęły się mszą św. w Sanktuarium Wieleńskim. Po odczytaniu rysu historycznego nastąpiło uroczyste poświęcenie samochodów przez kapelana strażaków gminy Przemęt ks. Edmunda Jaworskiego oraz proboszcza parafii Kaszczor ks. Mariana Szymańskiego.
Zakup pojazdu dla strażaków z Kaszczoru został współfinansowany ze środków budżetu gminy w wysokości 5️⃣0️⃣0️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣,0️⃣0️⃣ zł oraz z firm ubezpieczeniowych i WFOŚiGW w wysokości
5️⃣0️⃣0️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣, 0️⃣0️⃣ zł co dało łącznie 1️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ mln zł.
Prezes wraz z Naczelnikiem jednostki OSP w Kaszczorze odebrali ?kluczyki oraz dowód do nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego, po czym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez Poseł na Sejm RP Martę Kubiak, Wojewodę Wielkopolskiego Michała Zielińskiego, Wójta Gminy Przemęt Janusza Frąckowiaka, Komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Wolsztynie mł.bryg. Romana Rembielaka, Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP w Przemęcie dh Józefa Paucha, Przewodniczącą Rady Gminy Przemęt Elżbietę Witę oraz Prezesa OSP w Kaszczorze dh Mariana Skibińskiego.
Fakt, że dzisiaj do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaszczorze trafia ten nowoczesny pojazd, to efekt dobrej współpracy pomiędzy Gminą Przemęt, administracją rządową, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Państwową Strażą Pożarną. Udowodnia, że dobra współpraca owocuje. Bardzo się z tego cieszę, bo nasi strażacy z OSP na to zasłużyli. Jestem dumny z ich postawy, z ich bojowości oraz gotowości do niesienia pomocy mieszkańcom gminy i gmin ościennych – powiedział wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak.
Najbardziej wzruszającym momentem całej uroczystości było nadanie wozowi bojowemu imienia Janek, ku pamięci zmarłego wieloletniego Naczelnika OSP Kaszczor Jana Ślebiody.
Prezes wraz z Naczelnikiem jednostki OSP w Osłoninie odebrali ?kluczyki oraz dowód do samochodu terenowego, po czym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez Posła na Sejm RP Krzysztofa Paszyka, Wójta Gminy Przemęt Janusza Frąckowiaka, Prezesa Zarządu Gminnego ZOSP RP w Przemęcie dh Józefa Paucha, Przewodniczącą Rady Gminy Przemęt Elżbietę Witę, dh Prezesa Daniela Jakóba, dh Naczelnika Tomasza Kamińskiego oraz dh Mateusza Ślebiodę.
Zakup samochodu terenowego dla strażaków z Osłonina został sfinansowany w całości z budżety gminy w wysokości 1️⃣0️⃣0️⃣ 0️⃣0️⃣0️⃣,0️⃣0️⃣ zł.
Niespodzianką dla ?druhów z Kaszczoru i Osłonina było wręczenie zestawu R1 oraz zestawu AED który został sfinansowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie. To efekt podpisanego w ubiegłym tygodniu porozumienia o współpracy edukacyjno – wychowawczej pomiędzy WORD w Lesznie reprezentowanym przez Dyrektora Jarosława Sobczaka, a Oddziałem Gminnym ZOSP RP w Przemęcie reprezentowanym przez Prezesa dh Józefa Paucha przy współudziale Wójta Gminy Przemęt Janusza Frąckowiaka.
Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors