Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Mochach

W dniu 27 maja w Mochach odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Piotra Mąki.
Efektem podpisanego porozumienia pomiędzy Gminą Przemęt a Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lesznie jest współpraca na płaszczyźnie edukacyjno-wychowawczej. W związku z tym w Mochach zorganizowano Wojewódzki Finał. Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak powitał wszystkich uczestników turnieju oraz zaproszonych gości.

Zmagania podczas turnieju miały na celu działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy Finału mieli za zadanie rozwiązać test teoretyczny oraz zadania praktyczne w tym m.in. przygotowanie pojazdu, jazda sprawnościowa samochodem oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.

W zawodach wzięło udział 16 drużyn 4-osobowych z województwa wielkopolskiego. Nagrodę Wójta Gminy Przemęt otrzymał Piotr Bryszak z Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu za zajęcie 1 miejsca w klasyfikacji indywidualnej.

Natomiast w klasyfikacji drużynowej podium przedstawia się następująco:

I miejsce oraz Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu.
II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Transportowo – Elektrycznych CKU w Ostrowie Wielkopolskim,
III miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie.

Drużyna z Zespołu Szkół w Przemęcie zajęła XV miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors