Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Gminny Turniej Wiedzy „PRZEMĘT – NASZA ZDROWA, MAŁA OJCZYZNA”

W piątek 6 maja przedszkolacy z Gminy Przemęt wzięli udział w Gminnym Turnieju Wiedzy „PRZEMĘT – NASZA ZDROWA, MAŁA OJCZYZNA”. Turniej został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Przemęt a zorganizowało go Przedszkole Samorządowe w Przemęcie.

Do Przemętu przyjechały dzieci z Kaszczoru, Radomierza, Moch, Nowej Wsi, Bucza i oczywiście gospodarze z Przedszkola Samorządowego w Przemęcie Uczestniczyły w wielu konkurencjach, między innymi wykazywały swoją wiedzę ze znajomości legend – rozpoznając je po usłyszanym fragmencie, zabytków Polski – wybierając odpowiednie zdjęcia. Układały puzzle – herb Przemętu. Nasi przedszkolacy wiedzą w jaki sposób dbać o zdrowie – pokazali to dobierając właściwe ilustracje. Odpowiadali na wiele pytań związanych z symbolami Polski, gminy, znanymi Polakami w quizie oraz w zabawie sportowej połączonej z pytaniami. Rozpoznawali też melodię hymnu.

Szybko zintegrowali się z kolegami z różnych przedszkoli nie tylko w konkurencjach ale też w zabawach muzyczno-ruchowych. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniami, znają swoją ojczyznę, gminę i włodarzy. Na zdobywców pierwszych trzech miejsc czekały puchary, medale, dyplomy oraz nagrody: pamiątkowe kubeczki, smyczki, książeczki „Przemusiowe przygody” i przybory sportowe (były to dzieci z Radomierza, Kaszczoru i Bucza). Dzieci z pozostałych drużyn (Przemętu, Moch i Nowej Wsi) otrzymały statuetki, medale, dyplomy, pamiątkowe kubeczki, książeczki i piłki. Nagrody ufundowane zostały przez Gminę Przemęt.

Dziękujemy za liczne przybycie dzieci i udaną zabawę.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors