Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Konkurs ”Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Konkurs ”Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” jest to konkurs o długotrwałej tradycji jest on organizowany od 2002 roku przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. W tym roku odbyła się XXI edycja konkursy  hasłem przewodnim było  „O wodzie w przyrodzie”.
Celem  jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy o parkach krajobrazowych, poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii,  ochrony przyrody i ochrony środowiska, zdobycie umiejętności rozpoznawania gatunków roślin, zwierząt, rozbudzanie zamiłowania i szacunku do przyrody, inspirowanie do poznawania świata, jego różnorodności, bogactwa, piękna, motywowanie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska, integrowanie uczniów i wymiana doświadczeń między szkołami.

Z obszaru naszej gminy przystąpiły  cztery szkoły. W wyniku etapu szkolnego zostały wyłonione trzy osobowe drużyny, które reprezentowały szkoły na etapie gminnym. Ze względu na obostrzenia pandemiczne etap gminny odbył się on-line.  SP w Przemęcie reprezentowały: Dorota Piotrowska, Wiktoria Zborowska i Pola Tórz przygotowane przez p. Marzenę Mikołajczak , SP w Buczu reprezentowały: Dobrawa Górna, Maja Jendraszyk, Maria Wróblewska przygotowane przez p. Dorotę Piskorz, SP w Kluczewie reprezentowały: Oliwia Mania, Kinga Kolasa, Lidia Zapłata przygotowane przez: p. Karolinę Stankowiak, SP w Starkowie reprezentowali: Vanessa Sobierajska, Alicja Kubaś, Wiktor Skorupiński przygotowani przez p. Karolinę Stankowiak.

Na etapie Parkowym Gminę Przemęt reprezentowała drużyna  z Szkoły Podstawowej  w Starkowie, która rywalizowała z drużyną z Szkoły Podstawowej w Dłużynie z gminy Włoszakowice. Zwyciężyli uczniowie ze SP w Starkowie.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w dniu 29 kwietnia 2022r. odbył się XXI finał wojewódzki. Drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starkowie przygotowywana przez p. Karoliną Stankowiak reprezentowała Przemęcki Park Krajobrazowy.

Na poszczególnych etapach laureaci zostali nagrodzeni publikacjami oraz różnymi nagrodami rzeczowymi przydatnymi w nauce oraz podróżowaniu po parkach krajobrazowych.

Ta forma popularyzowania wiedzy przyrodniczej na terenie naszego regionu cieszy się dużym zainteresowaniem.
Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Uczestnikom gratulujemy oraz życzymy, aby rozwijali zainteresowania otaczającą nas przyrodą.

Przygotowała:

Karolina Stankowiak
SP Kluczewo

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors