Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Uroczyste przekazanie sprzętów medycznych

W dniu 31 maja 2022 r. w Urzędzie Gminy Przemęt miało miejsce uroczyste przekazanie sprzętów medycznych – aparatów EKG wraz z spirometrią, które trafiły do PPOZ w Mochach oraz PPOZ w Przemęcie. W przyszłym tygodniu aparaty wyposażą PPOZ w Kaszczorze oraz PPOZ w Buczu.

Z inicjatywy Wójta Gminy Przemęt dokonano zakupu 4 aparatów EKG wraz z spirometrią. Nowe aparaty służyć będą mieszkańcom gminy Przemęt, a korzystanie z nich będzie bezpłatne.
Po odpowiednim przeszkoleniu personelu medycznego, które nastąpi w pierwszych dniach czerwca br., mieszkańcy będą mogli kontaktować się z wybranym ośrodkiem zdrowia w celu umówienia badania.

BTL-08 MT plus to 12 kanałowe EKG wyróżniające się nowoczesną stylistyką, funkcjonalnością  oraz łatwością obsługi. Aparat został rozbudowany o opcję spirometrii BTL -08 SPIRO PRO, służącą do wykonywania nieinwazyjnego badania pojemności płuc oraz zapisów i interpretacji tych badań z pamięci aparatu.

Przy podpisaniu umowy obecny był Wójt Gminy Przemęt Pan Janusz Frąckowiak, przedstawiciele PPOZ w Mochach Państwo Anna i Andrzej Zielińscy oraz przedstawiciel PPOZ w Przemęcie Pan Łukasz Rządkowski.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to  44.000,00 zł.

EKG potrafi wykryć wiele chorób serca, w tym zaburzenia rytmu serca, niedokrwienie mięśnia sercowego, czy zawał serca. Z pewnością ten nowoczesny sprzęt przyspieszy diagnostykę mieszkańców gminy Przemęt i profilaktykę kardiologiczną.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors