Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

KOMUNIKAT

Informacja, dotycząca możliwości złożenia wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.

Pojawiły się informacje o wizytach u mieszkańców naszej Gminy osób, które rzekomo współpracują z Gminą Przemęt i przeprowadzają wizje lokalne posiadanych pieców oraz spisując dane osobowe.

Wójt Gminy Przemęt informuje, że kontroli i sprawdzenia pieców na terenie gminy dokonują wyłącznie pracownicy Urzędu Gminy w Przemęcie posiadający stosowną legitymacje. Takie kontrole odbywają się w związku ze złożonym wnioskiem o uzyskanie dofinansowania na pokrycie kosztów wymiany pieca i każdorazowo taka wizyta poprzedzona jest kontaktem telefonicznym.

Wójt Gminy Przemęt informuje również, iż w urzędzie gminy prowadzony jest punkt konsultacyjno-informacyjny, który funkcjonuje w ramach rządowego Programu Czyste Powietrze.  Jednakże w ramach prowadzonego punktu Czyste Powietrze nie odbywają się kontrole czy wizyty u mieszkańców bez wcześniejszego umówienia się z pracownikiem urzędu.  Tym bardziej nie jest prowadzona sprzedaż urządzeń i materiałów umożliwiających uzyskanie dotacji z programu Czyste Powietrze.

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors