Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Ten dzień przejdzie do historii Perkowa…

Dziś 3 września 2022r. oficjalnie otworzyliśmy drzwi zmodernizowanej i bezpiecznej szkoły w Perkowie. Uroczystość szkolna połączona była z 40-leciem powstania przystanku PKP w Perkowie.
W tym niezwykłym i szczególnie radosnym dniu dla naszej społeczności szkolnej i lokalnej gościliśmy zacnych gości : Wójta Gminy Przemęt Pana Janusza Frąckowiaka, Zastępcę Wójta Pana Waldemara Kalitkę, Przewodniczącą Rady Gminy Przemęt Panią Elżbiętę Wita, Panią Bożenę Ćwiklińską – Skarbnika Gminy Przemęt, Sołtysa Perkowa i Radnego Pana Szymona Wojciechowskiego, Joannę Koziołek – przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Rady Gminy Przemęt, Adama Skorupińskiego – prezesa zarządu Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Perkowo, Pana Antoniego Fornalskiego – byłego dyrektora Zespołu Szkół w Przemęcie, dyrektorów gminnych jednostek oświatowych i kulturalnych, a także osoby, które zainicjowały budowę przystanku w Perkowie wraz bliskimi, absolwentów szkoły, mieszkańców Perkowa i okolic.
Rys historyczny szkoły w Perkowie przedstawił Pan Antoni Fornalski.
Wszyscy zasłużeni Perkowianie otrzymali z rąk Pana Wójta piękne pamiątkowe grawery z okazji 40-lecia otwarcia przystanku PKP w Perkowie. 💐
Pani dyrektor Katarzyna Wiśniewska powitała wszystkich wierszem, który oddał historię naszej szkoły, a także wręczyła podziękowania tym, którzy przyczynili się do jej zmodernizowania.
Dzisiaj wraz wszystkimi nauczycielami, pracownikami, a przede wszystkim z uczniami cieszymy się jak małe dzieci z każdego kawałka nowego dachu, z pięknej i pachnącej łazienki, z każdej świeżo pomalowanej ściany w klasach. 🧑‍🏫👩‍🏫
Szkoła w Perkowie staje się Szkołą Naszych Marzeń i jest dowodem na to, że wspólnymi siłami można osiągnąć sukces i czynić dobro. Nasza szkolna determinacja w połączeniu z pomocą ze strony mieszkańców Perkowa, wszystkich rodziców i przyjaciół, którzy wsparli naszą inicjatywę Festynu Rodzinnego, a przede wszystkim z ogromnym zaangażowaniem i wsparciem Pana Wójta sprawiły, że dziś mogliśmy świętować.
Część oficjalną uświetniły wzruszające i radosne występy naszych uczniów, którzy w sposób uroczy oddały klimat i historię naszej cudnej, maleńkiej szkółki.
Wszyscy goście mieli okazję do zwiedzania nowych wnętrz szkoły: łazienek, klas lekcyjnych, a także nowego pokrycia dachowego.
Dziękujemy, że byliście z nami 👏
Dyrektor Zespołu Szkół w Przemęcie Katarzyna Wiśniewska
Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors