Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Zjazd Absolwentów

15 października 2022 r. odbył się III Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej w Mochach z okazji 70. rocznicy jej istnienia.

W godzinach rannych młodzież szkolna pod opieką p. Lucyny Murek i p. Brunhildy Pietrzak zapaliła znicze na grobach nieżyjących pracowników szkoły pochowanych na miejscowym cmentarzu.

O godz. 14.00 odbyła się uroczysta Msza Św. w Kościele Parafialnym w Mochach w   intencji wszystkich absolwentów i pracowników szkoły odprawiona przez Ks. Proboszcza Ryszarda Penczyńskiego. Uroczysty jej charakter podkreślała obecność Pocztu Sztandarowego naszej szkoły oraz orkiestry dętej z GCKiB Przemęt, a także wielu absolwentów i pracowników szkoły. Ks. Proboszcz Ryszard Penczyński  podkreślił znaczenie szkoły w życiu wielu jej absolwentów, nawiązując do słów Jana Pawła II, Patrona Szkoły Podstawowej w Mochach.

Następnie – przy dźwiękach orkiestry – uczestnicy trzeciego już Zjazdu Absolwentów przemaszerowali na teren szkoły. Tradycyjnie już została wykonana fotografia wszystkich uczestników Zjazdu na szkolnym boisku.

Najstarsi absolwenci szkoły w Mochach: Benigna Kokornaczyk, Longina Matysiak, Józefa Stodolna, Zenona Utrata, Irena Wawrzyniak, Zenon Klecha i Stanisław Wojtkowiak posadzili Drzewko Pamięci w części boiska, która została przeznaczona na teren edukacyjno – rekreacyjny.

Następnym punktem programu Zjazdu było spotkanie w szkolnej hali. Głos jako pierwsza zabrała P. Dyrektor Małgorzata Zielińska, która powitała zaproszonych gości. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor przypomniała fakty z historii szkoły, wymieniła najstarszych obecnych jej absolwentów, dziękując Im za przybycie. Korzystając z okazji, Pani Dyrektor wymieniła sponsorów uroczystości oraz podziękowała, wręczając drobne upominki, Przyjaciołom Szkoły: Panu Wójtowi Januszowi Frąckowiakowi, Panu Sołtysowi Bogusławowi Tomiakowi, Pani Paulinie Bartkowskiej, Panu Andrzejowi Raszke, Panu Marcinowi Matuszakowi oraz Panu Piotrowi Kapskiemu. Później głos zabrał Pan Wójt Janusz Frąckowiak, który podkreślił, że Szkoła Podstawowa w Mochach jako jedyna szkoła w gminie organizuje zjazdy absolwentów. Przewodnicząca Rady Gminy Pani Elżbieta Wita natomiast życzyła wszystkim dobrej zabawy.

W dalszej części uroczystości młodzież szkolna pod kierunkiem Pani Elżbiety Wita i Pani Izabeli Surmacewicz – Knop zaprezentowała inscenizację, w której zostały przypomniane ważne wydarzenia szkolne z ostatnich 10 lat. Dwie piosenki zaśpiewał także Fabian Brożyński, a dziewczęta ze starszych klas zatańczyły dwa tańce. Następnie wystąpiły Mażoretki VENA z GCKiB z Przemętu.

Na zakończenie uroczystości do auli trafił okolicznościowy tort ufundowany przez Radę Sołecką w Mochach. Wyglądał pięknie – ozdobiony zdjęciem szkoły, a smakował jeszcze lepiej. Uczestnicy Zjazdu apetycznie nim się zajadając udali się do klas przygotowanych na przyjęcie absolwentów lub zwiedzali szkołę, która w ostatnich latach bardzo się zmieniła. Na uczestników Zjazdu w auli czekały kroniki szkolne i prezentacja multimedialna przedstawiająca szkolne wydarzenia. Można także było wpisywać się do Księgi Pamiątkowej, co uczyniło wielu gości.

Spotkania w klasach odbywały się w rocznikach ukończenia szkoły. Wzruszeniom i wspomnieniom nie było końca. Można się było poczęstować także kawą i ciastem, o które zadbała Rada Rodziców naszej szkoły.

Następnym punktem programu Zjazdu była zabawa taneczna w sali wiejskiej. Zabawa była bardzo wesoła i – jak wieść niesie – zakończyła się rano. Chodzą słuchy, że na następny Zjazd nie będziemy czekali 10 lat!

Renata Bortniak

 

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors