Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

11 listopada – Święto Niepodległości

Ryszard Przymus – “Polska”

Polska – to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.

Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska – Ojczyzna…
Kraina, która się w sercu zaczyna.

Narodowy Dzień Niepodległości to ważne święto patriotyczne w życiu każdego Polaka. Już od najmłodszych lat uczymy dzieci co to miłość do naszej ojczyzny – POLSKI. Przez cały tydzień omawialiśmy tematy dotyczące symboli narodowych, patriotyzmu, niepodległości. Naszą przedszkolną tradycją jest, że z okazji tak wielkiego święta nasi najstarsi przedszkolacy przygotowują uroczystą akademię patriotyczną. Pierwszymi widzami byli rodzice przedszkolaków wraz z Ks. Proboszczem R. Penczyńskim. Wzruszenie było widać „gołym okiem”. Drugi występ starszacy zadedykowali swoim młodszym kolegom, pracownikom oraz gościom: Panu Wójtowi Januszowi Frąckowiakowi i Pani Patrycji Pabich z Urzędu Gminy w Przemęcie.

Przedszkole wzięło także udział w akcjach MEiN #SzkołaPamięta oraz #SzkoładoHymnu. Dzieci zapaliły znicze na cmentarzu oraz pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

Na tym jednak nie skończyliśmy świętowania, bowiem 14 listopada na stadionie „KLON” w Mochach odbył się III Przedszkolny Bieg Niepodległości. Wystartowało w nim ponad 60 dzieci z naszego przedszkola!!! Dzieci odważnie podjęły wyzwanie i w towarzystwie kibiców przebiegły wyznaczone dystanse. Mimo chłodu panującego na dworze nasze emocje rozgrzewały zawodników i ich najbliższych.

Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym w Mochach

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors