Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Marzenia się spełniają. Nowe boisko przy szkole w Kaszczorze

W Kaszczorze przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego z Oddziałem Integracyjnym otwarto boisko wielofunkcyjne. Uroczystego otwarcia rozpoczęto od słów: „Dzisiaj spełniają się nasze marzenia”. Uczniowie z ogromną radością i niecierpliwością oczekują pierwszego meczu na nowej płycie boiska.
Inwestycja kosztowała 867.242,74 zł.
Na ten cel przemęcki samorząd pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki środki finansowe w wysokości 404.738,00 zł. ⚽️🏀🎾🥅
Zadowolenia z realizacji inwestycji nie krył Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak który podkreślił, iż byłą ona od początku realizowana z myślą o dzieciach i ich sportowej pasji, której w Kaszczorze nie brakuje.
✂️✂️✂️Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Poseł na Sejm RP Pani Marta Kubiak, Poseł na Sejm RP Pan Marcin Porzucek, Wojewoda Wielkopolski Pan Michał Zieliński, Wójt Gminy Przemęt Pan Janusz Frąckowiak, Przewodnicząca Rady Gminy Przemęt Pani Elżbieta Wita, Zastępca Wójta Gminy Przemęt Waldemar Kalitka, Skarbnik Gminy Przemęt Pani Bożena Ćwiklińska oraz Dyrektor szkoły w Kaszczorze Pani Dagmara Nowak.
Zakres prac obejmował: budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej (boisko do piłki ręcznej, 2 boiska do koszykówki, boisko do siatkówki, boisko do tenisa) wraz z ogrodzeniem/piłkochwytami, drenażem boiska, oświetleniem i zagospodarowaniem terenu.
🛣️Podczas wizyty w Kaszczorze Wojewoda Wielkopolski Pan Michał Zieliński w towarzystwie Wójta Gminy Przemęt Pana Janusza Frąckowiaka, Poseł na Sejm RP Pani Marty Kubiak, Posła na Sejm RP Pana Marcina Porzucka, Przewodniczącej Rady Gminy Przemęt Pani Elżbiety Wity, Zastępcy Wójta Gminy Przemęt Pana Waldemara Kalitki, Przewodniczącego Komitetu terenowego PiS Pana Artura Walczaka – Mortezaei oraz sołtys Kaszczoru Pani Beaty Binkowkiej uroczyście otworzył ulicę Akacjową w Kaszczorze, która została zrealizowana dzięki dofinansowaniu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 340.139,00 zł. Całkowita wartość tej inwestycji wyniosła 566.898,39 zł.
🇵🇱Na zakończenie spotkania Wójt Gminy Przemęt wraz z Wojewodą Wielkopolskim złożyli wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Wolności w Kaszczorze.
Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors