Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

ZAKUP PREFERENCYJNY PALIWA STAŁEGO DLA GOSPODARSTW DOMOWYCH – WNIOSEK I TERMINY PRZYJMOWANIA

Wójt Gminy Przemęt informuje, że od 16 stycznia 2023 roku (tj. poniedziałek) mieszkańcy gminy będą mogli składać wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego.
Wnioski przyjmowane będą w sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie (wejście od tarasu) w określonych terminach i godz. :

UWAGA!!

Do zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego.

Wniosek może złożyć osoba, która:

  • otrzymała dodatek węglowy,
  • lub został przyznany jej dodatek węglowy,
  • lub posiada prawo do otrzymania dodatku węglowego.

Przypominamy, że na cały okres grzewczy 2022-2023 gospodarstwo domowe może zakupić 3 tony węgla po preferencyjnych cenach.

W przypadku, gdy do dnia 31 grudnia 2022 r. nie dokonano zakupu paliwa stałego albo dokonano zakupu paliwa stałego w ilości mniejszej niż 1 500 kg, to niewykorzystana ilość paliwa stałego powiększa limit na 2023 rok.

Podczas składania wniosków będą Państwo mogli uzyskać wszelkie potrzebne informacje.

Wnioski będzie można składać również elektronicznie poprzez skrzynkę podawczą ePUAP. Wniosek opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.

Uwaga wniosek on-line, udostępniony na stronie gov.pl, nie zawiera podstawowych informacji dot. wnioskowanej ilości oraz frakcji węgla. Złożenie takiego wniosku będzie wiązało się z koniecznością jego uzupełnienia.

Wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego

 

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors