Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Turniej Sportowy Biały Miś w Mochach

30 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej w Mochach odbył się Gminny Turniej Sportowy o Puchar Białego Misia pod honorowym patronatem Wójta Gminy Przemęt. To już XIX edycja zawodów sportowych dla najmłodszych uczniów z klas I-III, promujących aktywność fizyczną zgodnie z zasadami zdrowej rywalizacji. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Janusz Frąckowiak Wójt Gminy Przemęt, który oficjalnie otworzył turniej, życząc wszystkim uczestnikom wspaniałej zabawy i sukcesów w zmaganiach sportowych.

W tym roku do rozgrywek przystąpiło 6 drużyn reprezentujących szkoły z: Bucza, Przemętu, Radomierza, Starkowa, Kaszczoru i Moch. Uczniowie spragnieni sportowych wrażeń, z wielkim entuzjazmem i radością, przystąpili do sportowych zmagań. Nieważny był wynik, ale dobra zabawa oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych we współzawodnictwie z rówieśnikami. Uczniowie świetnie poradzili sobie na zwinnościowym torze przeszkód, wykazali się umiejętnościami rzutu do celu, skoków, kozłowania piłki, jak i prowadzenia krążka hokejowego slalomem. Wiele emocji dostarczyła zręcznościowa konkurencja budowania wieży z kubków, a „wielka sztafeta” uwieńczyła sportową rywalizację.

Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyła się Szkoła Podstawowa w Mochach. Srebrne medale otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej z Radomierza, a na 3 miejscu podium stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej ze Starkowa. Kolejne miejsca zajęły szkoły z: Przemętu, Kaszczoru i Bucza.

Podsumowując zawody, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mochach Pani Małgorzata Zielińska podziękowała wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałą atmosferę, którą stworzyły dzieci, opiekunowie i kibice. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone gromkimi brawami, a także dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale, a puchar Białego Misia trafił do zwycięzcy turnieju Szkoły Podstawowej w Mochach.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok, na XX Turniej o Puchar Białego Misia.

Honorata Paterek

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors