Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

7 medali HKS Azymut podczas Klubowych Mistrzostw Polski

Trzydniowe zmagania w ramach pierwszej rundy Klubowych Mistrzostw Polski zakończyliśmy na 10 miejscu w kraju.

Zawody odbyły się w dniach 21-23.04.2023r. w Nysie i Głuchołazach. Na starcie stanęło ponad 750 zawodników reprezentujących 41 klubów z całego kraju.

W piątek rywalizowaliśmy na trasach sprinterskich poprowadzonych w i wokół fortu w Nysie. Z ciekawymi trasami w nietypowym terenie najlepiej poradziła sobie Milena Miś oraz Barbara Nowak zdobywając brązowe medale.

Sobota to wymagający fizycznie, z dużymi przewyższeniami, bieg klasyczny po Górze Chrobrego w Górach Opawskich. Baza zawodów zlokalizowana była przy muszli koncertowej w Głuchołazach i tam też wręczane były medale dla najlepszych.

Rewelacyjnie pobiegła Amelia Bohne w kat. K14 zdobywając srebrny medal a jej koleżanka klubowa Milena Miś osiągnęła identyczny czas jak zawodniczka MOS Wrocław zdobywając medal brązowy. Tuż za nią przybiegła Zofia Gorzelniak zajmując miejsce 5.

W Elicie kobiecej Katarzyna Durzyńska wywalczyła miejsce 5. Wśród weteranów srebrny medal wybiegała Barbara Nowak.

Najwięcej emocji przyniosły niedzielne sztafety. Trasy poprowadzone były wokół fortu w Nysie na terenie po starym poligonie, który porośnięty był nieprzyjemną kłującą roślinnością.

Tu w kategorii K14 dziewczyny wywalczyły dwa medale. I tak medal srebrny sztafeta w składzie: Zofia Gorzelniak, Amelia Bohne, Milena Miś; natomiast brązowy: Dominika Waligórska, Hanna Paterek, Magdalena Kaźmierczak.

Chłopaki w M14 (Mikołaj Niedzielski, Piotr Golinowski, Fabian Wyrwa) zajęli miejsce 5, podobnie miejsce 5 wywalczyły Panie: Ela Golinowska, Barbara Nowak i Barbara Galla.

Dziewczyny w K18 (Weronika Klecha, Emilia Murek, Karolina Młynkowiak) po przygodach z mapą na ostatniej zmianie, ostatecznie zajęły miejsce szóste.

Koszty wyjazdu zostały w części pokryte ze środków Gminy Przemęt w ramach dotacji dla Klubu.